Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 30 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 30 јуни.

Денес, 30 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 7 еп 5 – Лиса вегетаријанец

Лиза, откако се дружела со јагне во зоолошката градина, одлучи да стане вегетаријанец. Овој избор ќе предизвика нејзини многу проблеми затоа што и на училиште и дома таа е обесхрабрена и секој се обидува да ја натера да се врати сеприсутни. Тензиите во семејството се зголемуваат кога Хомер реши да подготви скара, со што Лиза веднаш се спротивстави. Девојчето на секој начин се обидува да предложи и вегетаријанско мени за гостите, но повторно е издржано за ова. Потоа, тој одлучи да ја уништи скарата со фрлање на главниот тек и со тоа да го ослободи гневот на Хомер. Бидејќи таа ја смета за семејство дивјаци, таа одлучи да бега од дома и оди на etет Маркет каде, уморна од чувство поинаку, таа вкуси жешко куче, но потоа открива дека станува збор за вегетаријанско топло куче и дека Апу е исто така вегетаријанец. Таа, исто така, се среќава со уште двајца вегетаријанци, Пол и Линда Мекартни кои ја советуваат да се врати во семејството. Конечно, пронајдена од Хомер, Лиза одлучи да ги реши разликите со нејзиниот татко, почитувајќи ги нејзините мисли.

Сезона 7 еп 7 – Макси Хомер

Хомер, уморен од одење на работа во електроцентралата, исто така и за гимнастичките вежби што г. Гори, реши да здебели и до 130 килограми и да биде прогласен за оневозможен, за да може да работи дома со компјутерот. Откако успеа да ја постигне својата цел, Хомер сфаќа дека работата дома е сè уште монотона, па затоа тој одлучува да замине и ја остава одговорноста да ги притисне копчињата на компјутерот на птица за пиење, но кога ќе се врати дома, открива дека ова е негова пронајденото води до топење на јадрото. За да се избегне катастрофа, Хомер веднаш оди во станицата, но веднаш сфаќа колку е тешко да се реши ситуацијата за хипер-дебела личност. На крајот, благодарение на неговата корпулентна физика, Хомер успева да ја реши ситуацијата и се здобива со г-дин Барнс можност да се врати физички фит.

Грифините

Сезона 13 еп 18 – Терапија со двојки

Лоис и нејзините пријатели ги измамиле своите сопрузи на островот на одмор што излегува дека е терапија со двојки. Но, техниките направени од Ноел, консултант за терапевт, вклучително и некаква размена на двојки, немаат посакуван ефект. Одеднаш, немири од црниот персонал, кој го убива Ноел, ги киднапира паровите и ги пука, два по двајца. Но, сето тоа е лошо-разбирање за да се разбере вистинската, силна врска што ги обединува овие парови. Во меѓувреме, Картер, кој се пресели во куќата на Петар да се грижи за децата, успева да ги оддаде од телевизија и видео игри, но кога Питер ќе се врати, сите негови напори ќе исчезнат како снег на сонцето.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 2 Еп 2 – Топологијата на џокер-патеката

Враќајќи се од саемот за ренесанса и ја виде Пени со своето ново момче, Леонард реши да ја преиспита својата врска со Лесли Винкл. Лесли се согласува да се дружи со него, иако таа истакнува дека тој треба да ја преземе доминантната улога. Во меѓувреме, Шелдон му признава на Пени дека се чувствува непријатно што Леонард излегува со неговиот горчлив непријател, но, поттикнат од Пени, тој и официјално ќе ја одобри врската помеѓу Леонард и Лесли. На крајот, Лесли и Шелдон започнуваат жестока дебата за валидноста на две различни теории; Леонард се страни со неговиот пријател и Лесли го растоварува.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!