Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 27 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 27 јуни.

Денес, 27 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 22 – Ѓубре меѓу титаните

Поради кавгата на Хомер со собирачите на смет, ѓубрето повеќе не се собира од домот на Симпсон. Откако пред неговата куќа се формира планина од ѓубре, Хомер реши да протестира директно со комесарот за отпад Спрингфилд, и заврши да се расправа со него. Конечно, Хомер одлучи да се кандидира за себе како нов комесар и да ги победи на изборите благодарение на низата ветувања дадени до граѓаните. Првично, работите тргнаа на вистинскиот пат, но по некое време ветувањата на Хомер се откриваа надвор од економските можности што му се достапни на градот, а уличните чистачи започнаа штрајк. За враќање на парите, Хомер склучува договор со соседните градови да ги направи рудниците на Спрингфилд достапни на другите. За кратко време, сепак, ѓубре в

Сезона 9 еп 23 – Царот на планините

Откако мизерно не успеа во трката татко-син, за да ја врати почитта на неговиот син Барт, Хомер се запиша во теретана добивајќи извонредни резултати, благодарение и на енергетскиот бар со јаболка, „Пауерсаус“. Импресионирани од постојаноста на Хомер, двајца претставници на производи го убедуваат да учествува во искачувањето на планината Мардерхорн, највисоката планина на Спрингфилд, како промоција на „Powersauce“. За да се обезбеди успех на вложување, на Хомер се придружуваат двајца Шерпаси, но кога човекот ќе сфати дека Шерпас го унапредува за време на спиењето, тој ги отпушта да го добијат резултатот самостојно. Чувствувајќи дека не може толку многу да се искачи, Хомер го поставува знамето каде што пристигна, што создава раскрсница што предизвикува да се распадне остатокот од планината, што го прави точката каде што навистина се наоѓа највисокиот врв на планината Мурдерхорн. .

Грифините

Сезона 13 еп 15 – Залак веќе еднаш

Откако Брајан го гризна Петар на агресивен начин, Лоис одлучи да го испрати во училиште за покорност. Откако се вратил од училиште, Брајан станува изменет, земајќи aубезен и помалку агресивен карактер. Во меѓувреме, Крис создава пријателство со Нил Голдман, само за да сфати дека тој го користи за да се доближи до Мег.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 16 – Реакцијата на кикиритки

За време на вечерата во ресторанот каде работи Пени, открива дека Леонард никогаш немал роденденска забава. Девојчето одлучи да организира забава за изненадување, принудувајќи го Шелдон да и ’подаде рака. Кога ќе дојде големиот ден, Пени открива дека Шелдон сè уште не купила подарок, па затоа реши да го придружува за да купи еден. Во меѓувреме, Хауард, кој има задача да го одвлекува вниманието на Леонард, се преправа дека јаде јадеж од кикирики, на кој е алергичен, а Леонард го одведува во просторијата за итни случаи. Како и да е, Хауард ќе мора да го задржи расеан уште повеќе, до тој степен што навистина ја јаде барот; по неколку часови во болницата, двајцата се враќаат дома за да откријат дека забавата е веќе завршена и Леонард само треба да седне на софата со Пени и да го гледа филмот на забавата направена од неа на нејзиниот мобилен телефон. На крајот, девојчето го гушка и го бакнува.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!