Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 12 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 12 септември.

Денес, 12 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Што сакаат анимираните жени

После петочното невнимание од Хомер, Марџ конечно се лути и не сака да знае повеќе за неговите извинувања. Значи, Хомер е принудена да ги искористи сите средства за да се обиде да ја врати назад и на крајот, како и секогаш, тој успева во својата намера. Во меѓувреме, Милхаус се обидува за прв пат да ја следи својата интуиција и да ја малтретира Лиза, која реагира веднаш свртувајќи го целото внимание кон нејзиното момче, а колку повеќе таа се малтретира, толку повеќе оди заедно со него и го бара. Но, на крајот Милхаус се навраќа на тоа дека е добар пријател на минатото.

Пулпа од пулпа

По купувањето во Yorkујорк на нов тросед од Симпсонови, Спрингфилд е нападнат од грешки во креветот. Theителите се засолниле во црквата, но joyубовта не изгледа според ситуацијата. Пристигнува неговиот претпоставен и му се придружува нов пастор, Илија Хоупер: тој е млад, модерен и постојано цитира филмови за да се направи себеси сакан од верните. Покрај тоа, тој го именува Хомер за неговиот ѓакон. Барт не му се допаѓа на новиот курс и реши да го врати назад Lovejoy. Потребни се мртви грешки по контролата на штетници и предизвикуваат Спрингфилд да ги нападне жаби. Хоупер не знае како да се справи со оваа чума и така joyубовта интервенира, зачувувајќи ја ситуацијата.

Грифините

Патувам во Италија

Искористувајќи ги огромните попусти на билетите за авиокомпанијата, Лоис купува пет билети за Италија без знаење на Петар. Питер се наоѓа, и покрај самиот себе, во Италија и се спротивставува на обидите на Лоис да живее романтичен одмор. Лоис, вознемирена од нејзиното однесување, реши да излезе со италијанец. За да го освои Лоис, Петар реши да го замара својот италијанец. Работи и, возбуден од оваа нова авантура, Петар реши да ги запали пасошите и да остане во Италија.

Теорија на Биг Бенг

Приближување на експедицијата

За да симулираат експедиција за рудник, Рај и Шелдон паѓаат во тунелите со пареа под универзитетот. Во меѓувреме, Пени и Леонард дискутираат за парите и одлучуваат да побараат совет за Хауард и Бернадет, но ќе откријат дека двајцата постојано се борат на истата тема.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!