Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 20 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 20 декември.

Денес, 20 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Барт срцето нападнато

Основното училиште Спрингфилд одлучи да се снабди со машини за снабдување со снек за ученици и потоа повикува на тендер за избор на најдобар понудувач. Компанијата „Bidona & Fregatinne“ победи и да биде во согласност со своето име нејзините производи се полни со псевдо-хранливи состојки. И покрај протестите на Лиза која ја врами опасноста, Барт ја голта без ограничување до тој степен што предизвикува срцев удар. Иако д-р Хиберт пропишува строга диета, малиот Симпсон не се грижи, така што неговото семејство е принудено да го испрати во Центар за слабеење, во режија на Таб Спанглер. Овој третман е толку скап што тие сметаат дека треба да го претворат својот дом во младински хотел, дестинација за Германците. Центарот докажува неуспех за Барт сè додека малиот не ги реализира големите жртви направени од неговите родители за него. И така, вооружен со добра волја и секира, тој се исплаши со …

Beвезда ќе се роди

Марџ не може да подготви вечера затоа што во тек е разбојништво на Jет Маркет, па Лиза сугерира дека подготвува вегетаријанска храна со храната купена во пултот за зеленчук Клетус. Сите освен Лиза се разболува од шокот на диетата без месо. Лиза им пее приспивна песна: „Мекингберд“. Крусти го спонзорира натпреварот „Starе се роди старлета“, во кој победникот ќе биде вметнат како анимирана фигура во цртаниот филм „Пуси и Граттаческа“. Меѓутоа, кога аудицијата на Лиза не е далеку, друга пејачка, Клариса, (глас на Фантасија Барино – добитник на шоуто „Американски идол“ како „Тие ќе бидат славни“), пее подобра верзија на „Мекингберд“. На четири и четири, Хомер фрла песна на Спрингфилд што докажува дека е голем успех и Лиза се квалификува за настап. Со Хомер како нејзин менаџер, текстописец и „телохранител“ Лиза стигнува до финалето. Но, кога малиот Симпсон го гледа како нејзина подлога …

Теорија на Биг Бенг

Недостаток на лепливи патки

Со Леонард, Хауард и Рај кои се кампуваат во пустината, само Шелдон може да му помогне на Пени кога ќе заглави со грбот во кадата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!