Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 7 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 7 декември.

Денес, 7 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Обидете се да ги фатите

Сопружниците минуваат низ одреден период: обајцата се желни за приватност и многу се разубавуваат. Семејството треба да отпатува во Дејтон, Охајо, за да го посети постариот чичко за неговиот роденден, но децата одбиваат да ги следат своите родители. Пристигнувајќи на аеродромот Хомер и Марг, тие решиле да земат заглавие: наместо да одат во Дејтон, тие се караат во Мајами за втор меден месец како bубовница. Момчињата случајно откриваат дека нивните родители се наоѓаат во Флорида и излегуваат од тепачката патека со нивниот дедо за да им се придружат и да се одмаздат за останување дома додека добро поминуваа. Бегството на Хомер и Марџ од нивните деца започнува и лов на Барт и Лиза кон нивните родители.

Оној што рани од мечот, умира по тортата

Тато ’Хомер, за да ја одбрани својата ќерка Лиза од понижување, се маскира како„ човек од пита “. Има мисија да прави правда фрлајќи колачи пред оние што прават лоши дела. Сите чуда на Спрингфилд кои се кријат зад таа смешна маска добиена со сад за печење. Хомер продолжува непоразен во својата мисија на џелатот, сè додека Лиза не го натера да вети дека ќе се повлече пред да биде предоцна. Барнс, откако го открил идентитетот на таткото Симпсон, го принудува да работи за него како „убиец“, фрлајќи колачи по команда. Само кога е наредено да ја погоди Далај Лама, Хомер се бунтува и ја фрла маската откривајќи го вистинскиот идентитет на сите. Ниту еден граѓанин не го сфаќа сериозно освен Марге кој на крајот признава дека секогаш знаел дека е тој.

Теорија на Биг Бенг

Турбуленцијата на ќофтињата

Стјуарт го прашува советот на Леонард за тоа како да импресионира Пени. Леонард кој обично се однесува правилно, е во искушение да му каже неколку лаги за да може да изгледа лошо.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!