Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 16 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 16 декември.

Денес, 16 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Усвојување направено во Кина

Селма сфаќа дека е на прагот на менопаузата и дека никогаш нема да може да има дете. Таа паѓа во депресија и нејзината сестра Пети propos предложува да посвои дете. На Селма и се дава дете кое веднаш е отстрането од нејзиниот природен татко. Во овој момент, сè што останува е да се свртиме кон Кина каде девојчињата бараат посвојување, но за да можете да посвоите, треба да бидете во брак. Селма го поминува Хомер за нејзиниот сопруг принудувајќи го тој и семејството Симпсон да патуваат во Кина за да ја постигнат својата цел. Но, бидејќи ѓаволот готви, а не капаците, кинескиот службеник, Мадам Ву, која е надлежна за посвојувањето, ги открива олтарите на Селма и го отстранува детето. тие измислиле ад-хок план за киднапирање на детето, но се наоѓаат принудени да се справат со Мадам Ву, која, убедена дека самохрана жена многу добро може да одгледа дете, му дава на Селма многу посакуваното посвојување.

Руски караван

Како и обично, Хомер зафаќа речиси фатални несреќи што предизвикуваат Марге да тврди дека нејзиниот сопруг има животно осигурување. Како што можеме да замислиме, Хомер нема право на ова осигурување. Во овој момент, Марџ ја зема уздите во рака и започнува да спроведува непрекината заштеда, со што остава настрана убаво јајце на гнездо во случај на тешки времиња. Хомер не ја испраќа затоа што тој е глава на семејството што работи и ги носи парите дома. Како чин на бунт, тато Симпсон го користи гнездото јајце, непознато на Марге, за да купи мега рулет во кој ќе живее, паркирајќи го во градината. Хомер се среќава со други сопственици на каравани со кои воспоставува пријателски односи, но кои се судираат во нервите на неговата сопруга. Сопружниците започнуваат пингпонг на меѓусебна критика. Барт и Лиза се на работ на трпеливост и одлучуваат да ја елиминираат причината за раздорот: приколката. На крајот, чувството на должност кон децата е што вози Марџ и Х …

Теорија на Биг Бенг

Теорема на фудбалот

Шелдон учи фудбал на Леонард, додека пријателството меѓу Хауард и Рај е во опасност.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!