Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 14 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 14 декември.

Денес, 14 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Марџ со полна брзина

Хомер нема време да слави изумирање на хипотеката врз куќата, што повторно го хипотекара имотот за да му помогне на Бои да се соочи со трошоците за регулирање на својата таверна според правилата за хигиена откако ќе биде затворен од инспекторот хигиена. Марџ негодува за фактот дека Хомер не го побарал своето мислење за новата хипотека и затоа се смета за сосопственик на Таверна додека Бое не го изгасне својот долг со нив. Ресторанот, благодарение на предлозите на Мама Симпсон, се претвора во англиски паб и затоа зазема сосема нов аспект. Успехот е загарантиран благодарение на блиската соработка помеѓу двајцата партнери, но токму тоа го става во готовност на Хомер. Црвот што може да биде нежен меѓу неговата сопруга и неговиот пријател го носи, да го поттикне да интервенира и да си го врати слаткиот гол.

Хомер се удави во својата универзална поплава

На добротворна забава Хомер победи на натпревар и за радост изведува бизарен, ослободен и артикулиран танц. Ова е снимено од Нед Фландрија и завршува на Интернет, со што се оди низ целиот свет. Потоа се отвора нова „професија“ за Папа Симпсон што го наведува да основа академија наречена Академија Гигиенеска на Хомер Симпсон. Се состои во кореографија на бизарни танци за спортисти, што треба да се играат на теренот откако ќе се постигнат резултатите. „Роуд скулети“ се толку успешни што Хомер е повикан да го организира полуфиналето на Суперболот. Во меѓувреме, Нед режира библиски филмови, но по брилијантниот почеток, тој се наоѓа себеси дека не може да го дистрибуира своето последно ремек дело: Ковчегот на Ное. Но, додека едната рака ја мие другата, двајцата соседи, Хомер и Нед, ги здружуваат силите и ја презентираат библиската работа до супер чинијата. Претставата е покриена со свирежи, а влезната врата на Хомер …

Теорија на Биг Бенг

Решението на пиратскиот

Рај мора да најде нова работа во спротивно ќе биде принуден да се врати во Индија. Шелдон би имал решение …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!