Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 17 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 17 ноември.

Денес, 17 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Рачки на рачки и метли

Симпсонови имаат ужасна несреќа и се спасени од Клит и неговото семејство бифолчи. Хомер го носи Клетус на фестивал на нелегални дестилатори. Додека Лиза игра крие и бара заедно со останатите девојчиња во семејството, таа се губи во шумата и сведочи за „ритуалот“ на вештерки, Виканците. Таа одлучи да влезе во клубот исто така, но за време на церемонијата на започнување, вештерките се уапсени. Во моментот на судењето, голем дел од населението заслепува и мислејќи дека станува збор за проклетство на вештерки, граѓаните сакаат сами да си ја направат правдата. Но, Лиза застанува на сите затоа што таа разбира што се случи: за време на фестивалот на нелегални дестилатори, верувајќи дека полицијата доаѓа, тие ја истурија целата „грапа“ во реката, исто така ја загадуваа и градската вода.

Средба со виткање

Хомер и Марџ би требало да излезат на вечера за нивната романтична вечер, но Хомер доцни на работа и за прескокнување на вечерата. За да се поправи, Хомер го носи Марџ во мраз скејт, но само виткање може да се направи таа вечер. Тие се страстни за спортот и заедно со г-ѓа Скинер и директорот Скинер формираат тим. Тие се избрани за демонстрација на Олимпијадата во Ванкувер, а семејството Симпсон заминува за Канада. Во меѓувреме, Лиза стана страсна со пиновите со маскотата на Олимписките игри, сè додека таа речиси и не стана опсесија за неа, толку многу што ќе се откаже од бисерниот ѓердан во замена за игла. Но, Барт ќе ви помогне да се ослободите од оваа зависност. Во полуфиналето, САД минуваат со огромен напор на Марге, која, според тоа, ја повредува десната рака. Но, не грижи се: тој ќе продолжи да игра со левата нога сè додека не го освои златниот медал.

Теорија на Биг Бенг

Експанзијата на гуштер и спок

Леонард започнува да запознава девојче за кое Воловиц има здроби. Навреден, Воловиц реши да не зборува повторно со својот пријател и да ги става стапчињата во тркалата …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!