Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември.

Денес, 21 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Дома далеку од Хомер

Нед не се снајде многу добро со неговиот Мансинориум откако дојде на натпреварот. Марџ сугерира дека изнајмил една од собите во својата куќа. Нед ги следи советите и носи двајца студенти од колеџ дома. Сепак, девојките имаат и секундарна активност, веб-страница на Интернет, каде веб-камерата поставена во нивната соба пренесува слики, без сите знаења на Нед. Наскоро страницата стана блокбастер во Спрингфилд. Кога Марџ ќе дознае, таа го принудува Хомер да му ја каже вистината на Нед. Сега г-дин Фландрија чувствува дека не може повеќе да верува во никој во Спрингфилд. Има само едно место каде што може да оди: Хумлеттон Пенсилванија, домот на Смитските статуетки што ги собира. Хамбултон е исто како што Нед сонувал за тоа, но има крт: никој нема мустаќи. Во меѓувреме, новиот сосед на Хомер, Клеј Робертс, е тренер во борење кој сака да слуша гласна музика и да трие гас од автомобилот на Хомер Папа Симпс …

Татко син и практичен дух

Барт е неправедно избркан од основното училиште Спрингфилд за злосторство што не го сторил. Родителите се принудени да најдат ново училиште за малиот и да одлучат за католичкото училиште „Сан Героламо“. Тука, Барт се среќава со отец Шон кој предизвикува голем интерес за него за католичката религија. Марџ е збунет од екстремно религиозните ставови на нејзиниот непослушен син, кој одеднаш стана машко дете. Хомер оди на училиште за да изрази разочарување, но и тој е вовлечен од шармот на „лесното“ простување на католичката црква. Мајка Симпсон оди да го врати нејзиниот син и се обидува да го претвори во протестантизам. Овој конфликт меѓу двете религии ќе биде надминат со мудрите зборови на малиот Барт кој завршува велејќи: „Сè е христијанство. Малите глупави разлики не се ништо во споредба со големите глупави аналогии.

Теорија на Биг Бенг

Формулата на одмазда

Откако беше понижен на Националното јавно радио, Шелдон вети дека ќе го уништи Крипке и момчињата се среќни што ќе му помогнат. Во меѓувреме Воловиц се обидува да не ја уништи својата нова врска со Бернадет. KATEE SACKHOFF (Battlesatr Glactica) се појавува како девојка од соништата на Воловиц.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!