Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 13 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 13 декември.

Денес, 13 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Барт: малиот човек на куќата

Барт го губи последниот бебешки заб. Но, кога самовилата, наместо да му ги донесе парите, тој ги дава како подарок на „Обединети пат“, момчето започнува да страда од она што го нарекува криза во средниот живот. Така, тој започнува да се откажува од своето детство и Лиза сугерира дека ги испушта чувствата на некој начин, па затоа реши да ги користи како слоган на кошулата. Бизарен претприемач за подароци ги гледа слоганите и бара Барт да започне партнерство што ќе искористи многу пари. Во меѓувреме Хомер е суспендиран од работа без плата и завршува да живее поддржан од неговиот син …

Повик за контрабанд

Г-дин Барнс лошо удри во своите вработени со потиснување на здравствената услуга што ја нуди неговата нуклеарна централа. Овој гест предизвикува там-там кај сите компании во градот кои го следат неговиот пример. Граѓаните на Спрингфилд се наоѓаат без здравствена заштита и не можат да купат лекови и да лекуваат. Дедо има светла идеја да шверцува лекови од Канада користејќи лажни здравствени картички. Граѓаните конечно можат да се лекуваат. Оваа недозволена рунда лекови е откриена од страна на властите кои ставиле крај на шверцот, но одлучуваат да го направат последниот удар со помош на приватниот дрвен авион на г-дин Брнс. Нивниот генијалец е успешен и сите граѓани му се заблагодаруваат на дедото за неговата херојска мисија.

Теорија на Биг Бенг

Техники за климатизација

Хауард и Рај одат во ноќен клуб за да запознаат девојки додека Шелдон се обидува да ги смени навиките на Пени преку чоколадо.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!