Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 1 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 1 декември.

Денес, 1 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Неизвесности (дијатрибе) на лута домаќинка

Марџ е натерана да го напише својот прв роман, но Хомер покажува мал интерес и не го поддржува. Иритирано од однесувањето на нејзиниот сопруг, Марџ го истура својот гнев со тоа што напиша роман во кој опишува лик како Хомер чија сопруга копнее по сосед како Фландрија. Книгата е објавена и Хомер се лути кога целиот град ќе го препознае вистинскиот идентитет на ликовите. Хомер се соочува со Фландрија лице в лице, но од најубавите тој го прашува за помош што да направи за да биде погрижен сопруг.

Историската турнеја на Марге

Кога библиотеката Спрингфилд ќе снема книги, Марџ ги поучува момчињата со класични приказни, вклучувајќи: „Хомер, во чевлите на Хенри VIII“ (мора да најде жена за да му даде син), „Лени и Карл, во чевлите Луис и Кларк “(ја истражуваат американската граница, со мала помош од Сакагавеа -Лиса-),„ Приказната за моцарт во многу барт-стил (детско чудо за музика во 18 век во Австрија и неговите сестрата Лиза, борејќи се да го пронајде својот музички идентитет.

Теорија на Биг Бенг

Агрегацијата на клиповите за коса

Работата на Пени како продавач на додатоци за коса завршува во непогодност кога ќе побара да ја замени Шелдон кој е под дејство на предозирање со кофеин …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!