Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 12 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 12 декември.

Денес, 12 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Во кревет со непријателот

Марџ верува дека нејзините деца не се задоволни од неа како мајка, особено откако искористија забава за Барт, која се покажа како вистинско фијаско. Еден ден Мајка Симпсон се среќава со Нелсон и сфаќа дека е сиромашно дете, има потреба од толку многу мајчинска loveубов. Марџ му плаќа на домашните обврски додека Нелсон не се појави на врата една вечер. Мајка му го засади да оди за да биде актерка, додека неговиот татко недостасува веќе некое време кога еден ден излегол да купи цигари. Мама Симпсон ја зема малата силеџија во куќата која ќе ја дели просторијата со Барт. Иако е под неговиот покрив, малиот Симпсон мора да претрпи вознемирување на неговиот цимер. Уморен од прободување, Барт оди во потрага по таткото на Нелсон. Го наоѓа и со ненадејното враќање на неговата мајка, Нелсон повторно има семејство, а Барт има неколку модринки помалку.

Најнови вести: Марџ бунтовниците

Телевизиските медиуми се собираат на Спрингфилд и меѓу нив е и еден новинар по име Клои, поранешен соученик од средното училиште Марге. Иако Мама Симпсон почувствува радост кога ја виде повторно, се појавува нотка на завист затоа што и таа сакаше да биде средношколка за да тргне по патот на новинарството. Клои не прави ништо за да ја задуши оваа компресирана омраза, напротив, таа фрла гориво на огнот. Како што е лесно да се замисли, Лиза се в inубува во овој лик кој претставува за неа храброст да го остави своето потекло за да ги оствари своите соништа. Марџ и Клои доаѓаат на нож, но на крајот ќе биде Мама Марџ која ќе им покаже на сите каква е вистинската храброст.

Теорија на Биг Бенг

Претпоставка за крикет што зборува

Леонард и Пени се обидуваат да ја поправат срамната прва средба додека Шелдон и Хауард играат важен албум на стрип, за да утврдат кој ја знае точната трка на крикет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!