Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 9 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 9 декември.

Денес, 9 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Изгори медиуми империја

Граѓанството организираше голема забава во чест на една од природните атракции на Спрингфилд, планина со форма на човечко лице наречено Массо Веглиардо. За жал, благодарение на глупавата и прекумерна грижа на Хомер, Болдер се распаѓа и се распаѓа целосно. Остатоци го прегазиле Барнс и сите мислат дека е мртов. Како среќен преживеан, тој открива, и покрај самиот себе, лошиот концепт што граѓанството го има за него. За да може ова повторно да се случи, Брнс реши да се направи себеси сакан користејќи многу глупаво и срамно средство: да стане апсолутен господар на сите мас-медиуми, со што се шири позитивни вести за себе. Во меѓувреме, малата Лиза печати свој весник што Барнс сака да го купи. Во овој момент се јавува спор помеѓу претприемачот и девојчето за правото на слободен говор.

Сè е законско во војна и во кујната

Откако виде супер опремена кујна, Марџ го убедува Хомер дека е време да ја сменат нивната сега трошна кујна. И покрај самиот себе, Хомер се согласува. Откако е опкружена со ад хок кулинарска средина, мајката Симпсон се претвора во ад хок готвач. За излет во црквата Марге подготвува чинија со која се пофалува целото маало и затоа Фландрија ја убедува да оди на кулинарски натпревар на компанијата „Сфорна е Густа“. Победник на трката ќе биде новото лице на ликот прикажано на сите пакувања на компанијата: Зија Сфорна и Густа. Марџ учествува со многу оригинален десерт: жариште направено од слатки тестенини и маргарица, украсен со црна цреша и карамела. Другите конкуренти, плашејќи се од победата на Марџ, прават сé што можат за да го саботираат неговото јадење. Мама Симпсон, тажна, но во исто време бесна, реши да направи леб за фокаксија. Не знаејќи за присуството на Лиза, Марџ за возврат ги саботира сите останати питанци …

Теорија на Биг Бенг

Флуктуацијата на електричната конзерва за отворање

Во првата епизода од третата сезона, Шелдон заминува во Тексас затоа што тој е длабоко тажен од однесувањето на неговите пријатели кои ги изменија резултатите од експериментот спроведен за време на нивната експедиција на Арктикот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!