Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 8 декември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 8 декември.

Денес, 8 декември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Како што не бевме

Преземајќи го минатото во семејна дискусија, излегува дека Марџ не била првата и единствена жена која ја бакна Хомер, спротивно на она што Марџ им го кажува на своите деца. Тато Симпсон вели дека бакнал девојка која останала анонимна во летниот камп кога имала десет години. Мајка Симпсон се препознава себеси во оваа девојка и го манифестира целиот гнев што го опфаќа од денот кога малата Хомер ја удри. Денес сопругот се оправдува себеси кажувајќи го неочекуваното што го разбрал во тоа време и тоа го спречило да ја задржи вербата со назначувањето. На Марџ му е тешко да му поверува и да му прости, но на крајот таа ќе мора повторно да размисли пред опипливо судење.

Во лицето на знамето

Поради компликација поради вакцина, Барт станува привремено глув и за време на кошарка-игра на мазга се наоѓа со задникот на ветрот пред американското знаме. Овој инцидент се толкува како доброволен чин на лузни од страна на детето кон неговата земја. Работата се зголемува несразмерно, влијаејќи на целото семејство Симпсон и Спрингфилд со непријатни последици.

Теорија на Биг Бенг

Монополската експедиција

Детскиот план да го поминат летото на Северниот Пол на деловно работење го прави Пени да ги преиспита своите чувства кон Леонард. Сезона 2, еп. 23 – Монополската експедиција.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!