Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 16 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 16 ноември.

Денес, 16 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Еднаш, еднаш во Спрингфилд

Двајца раководители му кажуваат на Крусти дека неговото шоу во Крусти оди добро, но бидејќи се намалила оценката на женската публика, треба да се направат некои измени. На Крусти и се придружува принцезата Пенелопе, нов лик. Кога кловнот разговара со Пенелопе за да tell каже дека не ја сака, таа признава дека таа го сакала уште од рана возраст. Крусти реши да се ожени со неа, но Барт и Милхаус сакаат да ја испратат свадбата возводно: токму во моментот на врв, Крусти сфаќа дека не е до својата невеста. Во меѓувреме, како резултат на намалувањата направени од г. Брнс, крофните исчезнуваат на работното место на Хомер. Хомер, во шок, е речиси убеден од менаџерот на друга компанија да отиде да работи за нив, но кога Барнс повторно ќе воведе крофни, Хомер и неговите придружници се враќаат да работат за него.

Милион долар … можеби!

Хомер и Марџ мораат да пеат на свадба. На денот на свадбата, пред да замине да пее, Хомер јаде богатство колаче кое му кажува дека тоа е неговиот среќен ден и реши да го игра лото, но поради долгата редица, тој ја одложува церемонијата, оставајќи го Марге во неволја. Да брза кон неа, Хомер има сериозна несреќа. Додека е во болница, тој учи дека победил, но не може да каже ништо, во спротивно Марџ би ја знаел вистинската причина за неговото одложување. Со освоените пари, Хомер тајно купува серија подароци за семејството, но Барт ја открива тајната на неговиот татко и го уценува. Хомер на крајот се умори од уцените и му признава на Марџ како одеа работите. Во меѓувреме, Лиза, жалена од состојбата на тотална апатија на гостите од замокот на одморот, купува Nintendo Wii за гостопримството на нејзиниот дедо и сите стари лица се враќаат да бидат многу живи и активни. Но, медицинските сестри, кои сакаат да работат што е можно помалку, го фрлаат Wii …

Теорија на Биг Бенг

Поларизацијата на тенџерето

Шелдон го прогонува Пени од станот на неговиот и Леонард, откако девојчето го прекрши едно од правилата за железо во куќата за прв пат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!