Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 15 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 15 ноември.

Денес, 15 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Шеги и здравје

Барт прави некои од неговите шеги, вклучувајќи уништување на автомобилот на директорот Скинер. Скинер му кажува на Барт дека тој не е никој во споредба со ученик од училиште неколку години порано, Енди Хамилтон. Барт не разбира дека некој е подобар од него и сака да го запознае. Заедно влегуваат во некоја неволја, но тогаш Барт сфаќа дека Енди сака да се промени и му нуди да му помогне да најде работа како актер со Крусти. Така Енди ги користи своите шеги за броеви на кловн. Во меѓувреме, Марџ е критикувана од нејзините пријатели затоа што за време на состаноците користи индустриска храна полна со хемикалии. Тој наметнува употреба на органска храна на семејството, трошење на око на главата, но по некое време на „здрава“ диета, тој ја наоѓа резервата за закуска на Хомер и ја проголта со блиц.

Моите четврток со Аби

Симпсонови одат во Аквапарк и го оставаат својот дедо да ги чека на клупа. Таму му се приближува новинар Маршал Голдман, на кого стариот Абе раскажува некои анегдоти од неговиот живот, кои се објавени во колумната на Голдман, со најголема завист на Хомер, кој гледа дека неговиот татко станува славен. Но, Голдман има многу нечесни намери: всушност тој сака да го убие Абе за да ги добие сите права на објавување на неговите приказни. Хомер го забележува тоа и успева да го уништи неговиот цртеж. Во меѓувреме, на Барт му е дадено јагнето Лери, но тој не сака да знае за тоа и го малтретира, па Лиза го зема на негово место. Тој ненамерно паѓа во канализацијата и Барт, за да го опорави, исто така завршува меѓу стаорци и канализациони мачки. Но, јагнешкото Лери станува основа за Барт и го спасува.

Теорија на Биг Бенг

Теорема на Купер-Новицки

Рамона, многу убава студентка, почнува да ја мачи Шелдон, многу на изненадување на нејзините пријатели, кои сметаа дека Шелдон е непривлечна за жените.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!