Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 24 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 24 ноември.

Денес, 24 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Блу блу блу

Денот на мајката е, а Бое ги советува мажите да одат на прошетка со децата на островот Вазелс за да ги остават мајките во мир. Додека Хомер, Реверен Лавју и Апу се на ферибот, пристигнува писмо упатено до тројцата: тоа е од Бое, кој пишува дека нивните сопруги се многу лути на своите сопрузи и дека една од нив е наскоро да избега со него. Хомер, Loveубов и Апу се прашуваат која од трите жени може да биде, и откриваат дека и Марџ, Хелен и Манџула би имале добри причини за тоа. Но, на патот назад, тие разбираат дека Бои всушност организирал сè за да ги помири сопругите со сопрузите и да ги поучува мажите дека не треба да ги земаат своите жени здраво за готово.

Соседот Боб

Следната врата доаѓа нов сосед, Волт Ворен. Но, кога Барт ќе се претстави себеси, гласот е непогрешлив глас на неговиот заклетвен непријател Телеспала Боб. Бидејќи описот не одговара физички, никој не верува во Барт. За дополнително да го убедат, Марг го одведува во КПУ Спрингфилд, каде го гледаат Боб во ќелијата. Волт Ворен бара да го донесе Барт на стадионот, а тој прифаќа. Додека тој е надвор, тој доаѓа кај човек кој изгледа како рамо на Боб, но кој им раскажува неверојатна приказна: вистинскиот Волт Ворен е тој! Тој беше мобилен на Телеспаesа Боб, и со трансплантација ги разменуваше нивните лица. Лиза разбира дека планот на Телеспала Боб е да го убијат Барт во Петте држави, место каде што се среќаваат пет држави, така што тој не може да биде обвинет и осуден. Кога Телеспала Боб ќе го убие Барт, Винчестер интервенира: всушност, Барт, никогаш целосно не убеден, пред да замине ја предупредил полицијата да го следи.

Теорија на Биг Бенг

Алгоритам за пријателство

Во обид да се дружат со Бери Крипке и на тој начин да можат да пристапат до високо-технолошки уред во лабораторијата, Шелдон развива дијаграм за да ги опише пријателските односи …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!