Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 23 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 23 ноември.

Денес, 23 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Бебето и кит

За да заштеди на сметката за електрична енергија, Хомер купува турбина на ветер и се исклучува од мрежата. Варијациите на моќност сега се многу чести, а Барт, напорен, се моли за некој ветер. Одговорот доаѓа веднаш: избувна бура од ветер што го уништува градот и носи кит на плажа. Лиза бара помош за да ја спаси, многумина се обидуваат на секој начин да ја вратат во вода, но залудно. Китот умира. За да се ослободат, тие го активираат. Лиза е многу тажна, се враќа на плажа и открива дека има два кита, ќерки на нејзиниот кит. Перо ‘се опкружени со ајкули! Хомер, пристигнат, се обидува да ги спаси, но паѓа во вода и ризикува да се проголта за возврат од ајкули. Сепак, тука доаѓа таткото на кит да ги спаси сите. За еднаш, Хомер е херој на Лиза.

Видео надзор и реалното шоу

За да се ослободи од отпадот од плутониумот, Бурнс не наоѓа ништо подобро од тајно да го полне во торбата на најглупиот вработен, тоа е Хомер, кој ја остава торбата во станица, каде што греши за бомба-пакување. Стравувајќи се од терористички напад, се вика британски консултант кој има инсталирано камери низ целиот град за да ги следи граѓаните 24 часа на ден.Но Барт открива дека има слепа точка, а тој е токму во градината, па ‘ги тера сите да платат да дојдат билетите и да го направат тоа што сакаат без да бидат фатени. Нед Фландерс го сфаќа тоа и кога се соочува со Хомер, му вели дека, сакајќи да го направи градот совршен, тој помислил да го замени Бога.Нед, свесен за својата грешка, му помага на Хомер да ги сруши сите фотоапарати. И во Англија, консултантот за жал комуницира со кралицата дека е срушено најгледаното реално шоу … Во меѓувреме Лиза учествува во натпревар на логичен аргумент, но се казнува …

Теорија на Биг Бенг

Нестабилноста на роботот убиец

Пени го смета loveубовниот живот на Воловиц во стечај и tells раскажува отворено.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!