Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 10 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 10 ноември.

Денес, 10 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Да оди пониско со неговата сопруга

Марџ и другите жени на Спрингфилд играат куглање и се прашуваат зошто нема ниту еден маж. Сите мажи од градот, млади и стари, отидоа да видат Шампионат со тупаници, клоци и екстремни задави. Кога Марџ ќе сфати дека Барт започнал да ги користи „Екстремните удари“ со соучениците, тој одлучува да стави крај на насилството, па влегува во рингот каде се одвиваат трките и го прашува Чет Енгелбрехт, шампион на тој спорт, да престане да го практикува. Шампионот ја предизвикува да го пречека на хексагонот, а доколку Марге победи, ќе престане да се посветува на „Екстремните удари“. Хомер се обидува на секој начин да го разубеди Марџ, но залудно. Марџ се спротивставува на Чет и го претепа во рингот, но во меѓувреме мажите сите се иселија надвор за да гледаат борба …

До курир со убов

Марџ е многу незадоволна од нејзиниот живот и Хомер бара начин како да ја утеши. Чистејќи ја гаражата, тој пронајде гроздобер автомобил што му го продава на Jayеј Лено со добиените пари, ја замолува Марџ да избере подарок. Во меѓувреме, Jayеј Лено ги повлекува своите чекори и ја откажува продажбата. Марџ изразува желба да замине во Париз, но сега парите ги нема и Хомер, за да не ја разочараме, наоѓа начин да отиде таму како курир за мафијата. Во Париз, и покрај различните околности со криминалците кои чекаат на парцелата, Симпсонови конечно успеа да направи убаво патување.

Теорија на Биг Бенг

Еквивалентност на грифинот

Рај е возбуден од фактот дека магазинот „Луѓе“ го вклучил во рангирањето на триесетте најперспективни млади научници.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!