Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 28 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 28 октомври.

Денес, 28 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Супер Винчестер

Комесарот Винчестер случајно добива etет Пак, со кој, не знаејќи како да лета, тој ја уништува Црквата на Спрингфилд. Лајвју, Марџ и другите советници, по предлог на Апу, да соберат пари и да ја градат црквата, да одлучат да ги броите картичките во казиното, практика која не е нелегална, но секако не е добро видена од раководството. Кога две горили од коцкарницата го киднапираат Хомер за да ги вратат парите, Марџ открива дека тие веќе биле дадени на импресарио за работите за реконструкција и одлучи да оди да се моли токму во казиното. На овој начин, активноста на игра значително се намалува, а генералниот менаџер, за да се ослободи од таа непријатна група верници, им остава пари.

Многу Апу за нешто

За време на годишната парада на Спрингфилд, Барт прави една од неговите шеги, предизвикувајќи обука на џет-пазарот. Апу и Санџај се спасени, но Санџај реши да ја остави активноста на неговиот син amsамсхед наречен Jayеј, млад неконтролиран дипломиран. Откриваме дека Апу, за да игра „картички за гребење“, изгубил голем дел од својот удел во корист на братот и внукот, кој го претвора малиот супермаркет во трендовски органски дуќан. Не прифаќајќи ја новата ситуација, Апу патува заедно со Jayеј, кој го пука. За да му помогне, Хомер бара Барт да направи една од неговите шеги, а уништен е и новиот супермаркет. Но, Апу најде една последна „картичка за гребење“ и победи, со што успеа да ја обнови својата џет-пазар.

Теорија на Биг Бенг

Позитивната реакција

Хауард дознава дека ќе стане татко и барем на почетокот изгледа апсолутно воодушевен од вестите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!