Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 9 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 9 ноември.

Денес, 9 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Хомер дебелиот човек

Комичниот човек измисли нов стрип: „Everyman“, приказна за суперхерој кој ги апсорбира овластувањата на другите суперхерои за борба против криминалот. Стрипот претрпе голем успех кај децата и филмското студио сака да го претвори во филм. Тие избираат Хомер да го игра протагонистот, но тој е премногу дебел, па затоа Лил Мекарти е повикан како негов личен тренер. Хомер станува во одлична форма, но Лајл во одреден момент го напушта, па Хомер се навраќа на старите навики на супермангионе и се здебелува. Филмот со Хомер половина маснотии и половина стебленца е ужасен, а Човекот на стрипот, и покрај барањето на продуцентите да разговараат добро за тоа, на сите свои пријатели на Интернет им испраќа целосен цртан филм. И така, Секој нема никогаш да излегува во кината.

Како Лиза го врати Марџ

Лиза слуша од Марџ дека воопшто не сака џез: разочарана и лута, ја затвора комуникацијата со нејзината мајка. За да ја поврати врската, Марџ одлучи да патува со неа во Капитал Сити, каде мајка и ќерка присуствуваат на мјузикл. Но, Лиза е неиздржлива и ги смета дека музичките избори на нејзината мајка се неподносливи. Благодарение на интервенцијата на музичката везда, Ендру Ранелс, тој разбира дека односот со неговата мајка е важен и на крајот двајцата прават мир.

Теорија на Биг Бенг

Решението на замената во редот

За да присуствува на премиерата на филм, Леонард бара од Пени да ја собере нејзината мајка од аеродромот, а Шелдон го ангажира Стјуарт да ја придружува Ејми во шопинг. Пени ќе ја искористи можноста да се обиде да воспостави врска со Беверли, додека Ејми ќе биде бесен со Шелдон.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!