Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 8 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 8 ноември.

Денес, 8 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Чекор од мат-лета

Основното училиште Спрингфилд учествува во натпревар по математика против Вејверли Хилс, училиштето на богатите. На првата средба Спрингфилд е растргнат. Даг, Бенџамин и Гери, тројцата поранешни студенти на Спрингфилд, сега стануваат млади и богати претприемачи, одлучуваат да му дадат на училиштето целосна дигитализација на активностите. Но, по грешка на Скинер, сите сервери се палат и училиштето останува без ништо. На предлог на Лиза, тие одлучуваат да станат училиште Валдорф или Штајнер. И на втората средба на натпреварувањето по математика, Основното училиште Спрингфилд победи.

Симпровисато

Да го утеши Хомер на будала направена на конгрес на нуклеарната централа, каде што направи тивка сцена пред јавноста, Марге го одведува во Комедија Комедија, каде што нашиот открива импровизација. Одлучува да земе курс и да има успех. И кога е поканет на фестивалот „Спрингфилд Фринџ“, Бох сугерира дека ги подготвува редови, но во лицето на жалбите на Лиза, тој одлучи да не измами.

Теорија на Биг Бенг

Бифуркацијата на ферментацијата

Додека Бернадет, која не може да пие алкохол, попладне го поминува со Шелдон, остатокот од групата учествува во дегустација на вино; Рај ја искористи можноста да го запознае Клер со другите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!