Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 25 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 25 октомври.

Денес, 25 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Ние одиме со главите држени нагоре

Лиза и Барт пишуваат химна за Спрингфилд, но за време на презентационата вечер во градскиот театар, Хомер седи на негово место и кога е време да се разбуди, бидејќи премногу дебела, тој го уништува театарот и ден откако ќе излезе веста сите весници. Марџ сугерира да оди во Аноним Супермангиони за да го реши неговиот проблем со тежината. Во реалноста, групата е составена од дебели момци кои се многу горди на тоа, а Хомер реши да ги следи заедно со нивниот шеф, Алберт. Марџ е многу болен, Барт и Лиза би сакале да и помогнат, но кога Алберт умира и Хомер открие дека имал само 23 години, тој разбира дека можеби мора да направи нешто за својата прекумерна тежина.

Бартод

Епизодата е транспозиција на филмот „Девојство“, кој го следеше животот на Мејсон од шест години на деветнаесет години. Тука го следиме животот на Барт, кој е страшен како дете како што го познаваме, со тежок однос со Хомер, а како што расте, гледаме сè повеќе жртви на комплекс на инфериорност пред лицето на Лиза, помладата сестра која успева во сè, додека тој само собира неуспеси.

Теорија на Биг Бенг

Оптимизација на емпатијата

Шелдон има грип и неговите пријатели offerубезно нудат да му помогнат, но тие се навредени и малтретирани од него.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!