Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 4 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 4 ноември.

Денес, 4 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Може да одиш горе, дедо

По уништувањето на неколку детски родендени забави, Хомер е казнет со задача да организира забава на Род Фландрија. Забавата се одржува во Музејот на лет, каде пристигнуваат некои ветерани од Втората светска војна. Меѓу нив, Мах Ридли, стар пријател на неговиот дедо Абе. Дедо раскажува за тоа кога ја запознал својата идна сопруга, Мона, и како ја освоил со тоа што направил бесрамна гест. Во меѓувреме, Барт ја запознава Аника, холандска братучетка на Милхаус. Тој се обидува да ја имитира, пуши електронски цигари како неа и прави одлично, но на крајот …

Хрониките на Мар (Г) вас

Хомер и Барт секој ден купуваат кокошки за свежи јајца, но забележуваат дека вкусот на јајцата украдени од соседните Фландрија е многу подобар. Затоа тие одлучуваат да се ослободат од животните. Лиза знае што да прави со тоа: таа ќе ја донира на компанија што ќе ја искористи за да ја испрати на Марс. Но, тој сака да стори уште повеќе: да учествува во проектот да биде меѓу првите Земји кои треба да одат и да живеат на таа планета. За да ја натера да ја помине оваа апсурдна идеја, Хомер му предлага на Марџ да оди заедно со тоа, дури и да го номинира целото семејство за проектот. Но, Лиза не се откажува и згора на тоа, Марџ е страствен за идејата. Мајка и ќерка се натпреваруваат, сè додека не сфатат дека во реалноста воопшто не сакаат да одат на Марс: за среќа, благодарение на мала техничка грешка, тие можат да останат на Земјата.

Теорија на Биг Бенг

Мечка врнежи

Ејми го убедува Шелдон да го помине викендот со Пени и Леонард во дача во шумата, но очигледно потопувањето во природа предизвикува фобии на научникот …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!