Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 24 Октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 24 Октомври.

Денес, 24 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Мошусот што падна на земјата

Во градината на Симпсонови, Елон Муск, изумител и пионер на електрични автомобили, земјиште на вселенски брод. Елон е во криза, вели дека нема повеќе идеи, но открива дека бесмислени реченици на Хомер се почетната точка за нови пронајдоци. Хомер го одведува на работа и кога господинот Барнс открил за што е способен Елон, тој го замолува да соработува. Но, иновативните идеи на пронаоѓачот се всушност банкротирани од економски аспект. Хомер, кој првично беше воодушевен од пријателството со него, исто така, одлучи да има доволно. Така, Елон, истерана од Брнс и оставена од Хомер, продолжува со патувањето со вселенскиот брод во потрага по нови брегови и нови стимули.

Патеки на слава

Лиза и Барт одат заедно во поранешна ментална болница каде што бил заклучен инвентарот од деветнаесеттиот век, Амелија Вандербакл. Тука Барт го наоѓа дневникот на луд социопат и им дистрибуира страници на своите пријатели. Но, дневникот е земен убедлив: Хомер и Марџ го натераат да полага тест за да открие дали Барт е всушност социопат. Барт го забележува тоа и се преправа дека навистина е. Значи, тоа е доверено на институт, кој всушност е центар на воздушните сили на Соединетите држави. Во меѓувреме, Лисаскоп дека Амелија го измислил првиот компјутерски шасии и успева да го рехабилитира името на пронаоѓачот пред целиот град. Барт конечно докажа дека не е болен и си оди дома.

Теорија на Биг Бенг

Сублимација на трговскиот повик

Додека Ејми е на конференција, Шелдон и Рај откриваат нов астероид и разговараат за тоа како да го наречат …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!