Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 13 Октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 13 Октомври.

Денес, 13 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Уништи врска

Симпсонови се на маса, а Барт не сака да јаде брокула. Хомер го присилува, па започнува предизвик меѓу нив. Тие седат со часови и часови, сè додека Марџ не ги тајно на „Брод што се грижи за врската“, брод каде се наоѓаат татковците и децата кои мораат да ја лекуваат врската. Барт е страстен за морскиот живот и го назначува Касаперот. Но, дојде до невреме и Барт се најде дека мора да го вози бродот. Тој бара соработка на Хомер, но тој се однесува како што Барт се однесувал секогаш, односно не го почитува. Но, кога Барт јаде брокула да го предизвика, Хомер го разбира и му помага, за да можат да се вратат во пристаништето.

Супер франшиза ме

За да заштеди цел замрзнувач на месо што се стопило, Марге реши да го готви и да направи сендвичи. Барт и Лиза ги замолуваат да ги користат како стока за размена на училиште и тие се многу успешни. На Марџ му пристапува бизнисменка која сугерира да отвори франшиза за сендвичи. На почетокот, бизнисот се одвива добро, но истата франшиза предизвикува друга продавница да се отвори веднаш пред оној, крадејќи ги сите нивни клиенти. Марџ се соочува со претставникот на компанијата и е измамен да ја врати почетната инвестиција.

Теорија на Биг Бенг

Примена на потење

Децата сакаат да ги подобрат своите спортски вештини, па Бери Крипке ги учи да се оградат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!