Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 12-ти октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 12-ти октомври.

Денес, 12 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Пристигнување во Хомерица

Деловноста на Крусти оди лошо и тогаш кловнот реши да започне нов бизнис: продажба на органски и вегетаријански хамбургери.За малку пари, тој купува серија од расипан јачмен и секој што јаде своите нови хамбургери се чувствува лошо. Излегува дека јачменот дошол од Огденвил, град во кој се населиле норвешки имигранти кои работеле и го продале. Комерцијалните активности на Норвежаните банкротираат по овој скандал и сите жители на Огденвил стадото на Спрингфилд да најдат работа. По првиот момент на мирен соживот, жителите на Спрингфилд почнуваат да се вознемируваат од присуството на странците и утврдуваат дека ниту еден жител на Огденвил нема да може да влезе во градот. За таа цел тие градат fenceид од ограда, но оставаат мала врата отворена: тоа ќе биде оној од кој ќе продолжат односите меѓу двете групи граѓани.

Депресии од кловн

Крусти кловнот е поканет на една вечер каде е ставен во столбот. Тие му рекле дека воопшто не е смешно, па Барт сугерира да се сврти кон неговиот татко Раби Хаман да биде утешен. Но, неговиот татко, исто така, му кажува дека не е смешно и дека претпочита шегите на Раби Руденштајн. Тој оди на терапевт за лекување на депресија, но тоа не му помага ниту. Кога дознава дека шегите на Рабин Руденштајн се негови, тој сфаќа дека неговиот татко во основа го почитувале. Во меѓувреме, Лиза се грижи за здравјето на Хомер и прави се што може за да го заштити.

Теорија на Биг Бенг

Приближување на 2003 година

Шелдон е во длабока криза откако дозна за намерата на Леонард да се пресели од Пени. Поради оваа причина, тој ќе избере да се врати со својот ум во 2003 година, кога сè уште не го запознал својот најдобар пријател.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!