Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 19 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 19 октомври.

Денес, 19 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

покритие

Хомер открива дека има страст кон електричен бас. Благодарение на идејата на Марџ, Хомер, Кирк, Ловеј и Д-р Хиберт, тие се собираат и формираат рок бенд, Коктарт. Додаден е и Апу, кој неочекувано пее многу добро. Групата го опфаќа Сунгазер, познат бенд во 80-тите години, чија пејачка е мртва. Кога Sungazer ќе го слушне Coverart, тие одлучуваат да побараат од Апу да стане нивна пејачка. Хомер е завист на успехот на неговиот пријател, а за време на концертот би сакал да го саботира неговиот настап. Кога дознал дека Апу навистина има живот што е ништо друго освен завидно, тој ги прави Сунгазерите затруени со жешките кучиња на џет-маркетот, а „Квартарите“ го заземаат своето место. Но, злосторството на Хомер е откриено, и сите завршуваат во затвор.

Не пуши

За време на роденденската забава на нејзината мајка, Селма и Пети откриваат дека таткото починал од карцином на белите дробови, па тие одлучуваат да се откажат од пушењето. Во реалноста, тоа е само Пети кој навистина престанува и, кога ќе сфати дека неговата сестра ја изневерува, тој одлучи да ја напушти да оди и да живее со Симпсонови. Но, по некое време, Патири исто така започнува да пуши и тие се враќаат заедно. Во меѓувреме, Меги води мисија за спасување на опасо заедно со многу животни.

Теорија на Биг Бенг

Платонска пермутација

Ејми и Шелдон мораат да го поминат Денот на благодарноста заедно со аквариумот, и да одлучат со меѓусебна согласност да се обидат да дејствуваат како пријатели.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!