Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 18 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 18 октомври.

Денес, 18 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Изгорен и збунет

Ужасен нов учител пристигнува во Основното училиште Спрингфилд, г-дин Ласен. На шегите на Барт, Ласен одговара, правејќи го тава за фокаки, ​​а кога ќе ја исече косата смешна, Барт реши да се одмазди. Открива дека Ласен е Игнис, оној што ја има најважната улога на големиот собир на изгорениот човек: да го запали големиот дрвен човек. Барт оди на собирот со целото семејство и тука наоѓа начин да го понижи Ласен: тој го попрскува џиновскиот човек со огноотпорна пена, така што кога господарот ќе почне да го осветлува, ништо не се случува. Налутен, Ласен се обидува да го запали Барт, но за ова однесување, основното училиште Спрингфилд го отпушта, оставајќи го слободен да изврши работа што му одговара најдобро: затвореник во затвор.

Два детективи

Хомер е испратен да купи нова машина за перење. Пред продавницата тој се среќава со човек кој има специјална скара: Пчелницата, т.н. затоа што остава точно обрачи на саќе на месото. Благодарение на новата скара, Симпсонови стануваат познати и се поканети на шоуто за готвење од познатиот готвач Скоти Бум. Пред преносот, Пчеларникот е украден. Барт и Лиза ги импровизираат истражителите и го најдоа тоа, но, во последен момент, тој им излегува од рацете. Марџ е решена да не дозволи да се фрли надолу и сепак учествува во преносот, каде, сепак, готви месо на ужасен начин. Скоти победи, но, со оглед на тоа што неговото месо има обетки од саќе, тој е обвинет за кражба на скара и мамење и наградата оди на Симпсонови. Сепак Барт и Лиза не се убедени дека решението може да биде толку едноставно и всушност откриваат дека вистинскиот крадец е уште еден …

Теорија на Биг Бенг

Набудување на мистериозното назначување

Откако ја изненади Ејми бакнувајќи друго момче, Шелдон ги замолува Воловиц и Кофрапали да објават оглас преку Интернет за да ја најдат девојка.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!