Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 11 Октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 11 Октомври.

Денес, 11-ти октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Waverly Hills 9021 D’Oh

Марџ влегува во училиштето на своите деца во текот на часот на час и наоѓа ситуација на деградација и пренатрупаност, па затоа одлучи да ги запише децата во училиштето во Вејверли Хилс, побогато соседство. За да можат да одат, сепак, тие мора да бидат жители на соседството, и така Хомер изнајмува ужасен студиски стан. Во меѓувреме, на училиште децата се дружат: Лиза знае три девојки кои се обожаватели на Алјаска Небраска, тинејџерската пејачка во моментот и за да бидат прифатени таа вели дека е нејзина пријателка. Наместо тоа, Барт се согласува со шефот Винчестер да биде уапсен за преправање и да стане херој на училиштето. Сепак, Лиза и Барт се откриени, и затоа тие бараат од родителите да се вратат во основното училиште Спрингфилд.

Четири одлични жени и маникир

Марџ и Лиза одат на маникир. Кога Лиза tells кажува дека е поважно жената да биде интелигентна од убава, Марџ одговара дека жената може да биде интелигентна и убава и ја зема како пример кралицата Елизабета Прва од Англија. Потоа Лиза продолжува да to ја раскажува ревидираната и коригираната приказна за Снежана и седумте џуџиња, во која принцезата е разбудена од доктор. Тогаш Марџ ја раскажува приказната за Мекбет, исто така во целосно лична верзија, со Хомер во улогата на протагонист. Четвртата приказна е за Меги и е инспирирана од „Прекрасниот извор“, во кој Меги е протагонист на книгата што одбива да направи компромис и станува голем уметник.

Теорија на Биг Бенг

Корозија на ергенската забава

Вонредното научно знаење на момчињата е ставено на тест кога групата, патувајќи во Мексико за да ја прослави ергенската забава на Леонард, се наоѓа себеси со рамна гума.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!