Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 22 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 22 септември.

Денес, 22 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Човекот кој прерасна премногу

По истражувањата за ГМО храна, тие ги посетуваат лабораториите на Монсарно, мултинационална компанија која произведува ваков вид храна. Тука се среќаваат со Телеспала Боб, кој делува како замор за нивните експерименти. Лиза наоѓа афинитет на вкусови со Боб и сака да продолжи да го пронаоѓа. Но, наскоро открива дека вистинската цел на Телеспала Боб е да ја модифицира неговата ДНК за да ги има карактеристиките што ќе го наведат да биде непобедлив и недостапен и да стане најмоќниот диктатор во светот.

Зимата на неговото задоволство

Телефонскиот повик до домот на Симпсон известува дека замокот на одмор, каде што се наоѓа дедо Абе, се затвора. Кога Марге и Хомер ќе го соберат, откриваат дека Стариот Евреин и Јаспер немаат семејство, и затоа ги одвојуваат да живеат со нив. На Хомер му се допаѓа состојбата на постарите лица и се поистоветува со Абе и другите двајца. Во меѓувреме, Барт го брани Нелсон од задевањето на соучениците, па тој и другите насилници одлучуваат да го направат еден од нив. Сите силеџии се повикани на генерален состанок, каде што одреден Вилбур го убива нивниот шеф на водачите со сланингот на Барт. Меч, Секо, Компир, Нелсон и Барт избегаат од другите насилници кои сакаат да ги претепаат, а на крајот Барт го спаси Хомер, кој го наоѓа задоволството на својата возраст.

Теорија на Биг Бенг

Манифестацијата на тролот

Леонард има интуиција во врска со суперфлуидите, а заедно со Шелдон разработува теорија што ја објавуваат на научен форум: повеќето од коментарите се ентузијасти, но анонимен корисник отворено ги исмева.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!