Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 6 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 6 октомври.

Денес, 6 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Здраво Меги, здраво!

За време на затемнувањето, Марџ изгледа кон сонцето, а светлината му штети на погледот. За да заздрави, тој мора да ги задржи очите заслепени. Сега кога Марџ не се грижи за тоа, куќата е заразена со глувци, а Хомер оди со Меги и кучето за да го купи отровот. Тој се наоѓа себеси дека треба да премине река со мал брод, но не може да ги собере сите, па го остава Меги пред манастирот; калуѓерките ја вадат на нив, мислејќи дека е сирак. Соочени со барањата на Хомер да ја вратат неговата ќерка, монахињите реагираат со одбивање. Во реалноста, малиот Меги се чува во скриена затоа што мајката супериор верува дека тоа е „скапоцен камен на Санта Тереза“, тоа е оној кој ќе воведе ера на мир и хармонија. Само за време на церемонијата во која Меги е осветена како „скапоцен камен“, Марџ пука со слепи очи и ја враќа малото девојче назад.

Во името на дедото

Симпсонови одат на изложба на „дома и градина“ и купуваат водна бања. Тие се толку опуштени, што забораваат да одат кај нивниот дедо на забавата „замок за одмор“. Дедо пристигнува и нагло ги буди и Хомер, за да им биде простено, го замолува да му посака желби. Еден од нив пие едно последно пиво во пабот О’Фланаган во Ирска. Штом пристигнат, Хомер и дедо откриваат дека пабот е секогаш пуст. Сопственикот ги опива и ги измами. За да се обидат да го подобрат бизнисот, татко и син решија да ја укинат забраната за пушење, но на крајот полициската проверка ги принудува да затворат. Како казна за оваа повреда Хомер и дедото се вратени во Америка.

Теорија на Биг Бенг

Одредување на посветеност

Додека ја слави својата петта годишнина, Шелдон се расејува. Ејми многу се лути и реши да направи пауза за да ја оцени нивната врска. Пени и Леонард, во меѓувреме, одлучуваат да стапат во брак со блицова свадба, но на патот кон Лас Вегас физичарот признава дека бакнал друга девојка. Пени, иако е повреден, му простува.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!