Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 5 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 5 октомври.

Денес, 5 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Освојувањето на тестот

Тоа е првиот ден на училиште и Надзорникот Калмерс најавува дека сите ученици ќе треба да учествуваат на владиниот тест „Ниту едно дете не останува сам“, чиј исход ќе утврди колку пари ќе добие училиштето. Пронајдете начин да се ослободите од сите најлоши ученици со цел да го подигнете нивото на резултатите, затворајќи ги на училишниот автобус со Скинер и испратете ги на возење. Во еден момент Ралф станува во неволја и директорот е принуден да интервенира. Другите деца се воодушевени од фактот дека тој го користи своето знаење за физика за да го спаси малиот и тие разбираат дека студирањето може да биде корисно. Скинер, од своја страна, сфаќа дека различен начин на предавање може да биде многу поефикасен, па затоа се враќа на училиште и го расплака тестот.

Нема повеќе хипотека, се разбира!

Како и секоја година, Хомер организира забава за „Shrove вторник“, која станува се поголема и побитна. Лени прашува како може да си дозволи забава како оваа и Хомер одговара дека има хипотека што му дозволува. Во реалноста, тој погрешно ги толкуваше условите на хипотеката и одеднаш се наоѓа дека мора да плати невозможна рата за џебовите и куќата е пуштена на аукција. Нед Фландрија го купува, за да го изнајми. По првиот момент на благодарност, тие продолжуваат да го малтретираат својот сосед, кој, воодушевен, ги брка. тие завршуваат во гостилница, а Нед повторно ќе ја изнајми куќата на совршени станари, кога ќе се сети на неговите блиски пријатели / непријатели и ќе одлучи да им ја врати куќата.

Теорија на Биг Бенг

Согорување на мајки

Леонард и Шелдон мора да добијат награда, а за пригода ги покануваат своите мајки, но двајцата имаат сосема спротивни верувања и завршуваат да се борат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!