Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 4 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 4 октомври.

Денес, 4 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Лиса кралица на претставите

Лиза и Барт се оставени во центар за рекреација, каде Лиза ја запознава Julулиета, девојка со уметнички талент и многу жива имагинација, ќерка на универзитетски професор. Двете девојчиња измислуваат свое кралство „Еквалија“ и пишуваат дневник за нивните авантури. Но, Лиза и Julулиет премногу се гледаат едни со други и Марџ го прекинува нивното дружење. Ietулит одлучи да избега и исто така ја вклучува и Лиза. Двете девојчиња се во шума, ги слушаат насилниците како зборуваат и завршуваат да го читаат својот дневник со приказната за Еквалија. Додека насилниците give го даваат, Лиза ја поздравува Julулит велејќи дека сака да живее во реалниот свет. Два месеци подоцна, Лиза добива писмо: тоа е одбивање на издавачка куќа на нејзиниот роман на владеењето на „Еквалија“.

Понесете го мојот живот, те молам

Церемонијата на доделување на наградите е во тек на Спрингфилд: Ванс Конор влегува во Wallидот на славните. Ванс беше соученик на Хомер кој му го расипаше местото претседател на часот во средно училиште. Хомер сè уште е разочаран од фактот, но Карл и Лени му признаваат дека во реалноста изборите биле лажирани од директорот на тоа време и дека кутијата со гласачките ливчиња сè уште е закопана на одредено место. Откако ќе се нацрта, пребројувањето го прогласи Хомер за победник. Тогаш Хомер се соочува со директорот, но ја дознава вистината: учениците имаа изгласано гласање за Хомер да може да се забавува со него, а директорот сакаше да го заштити. Во депресија, Хомер оди во ресторанот на Луиџи, каде готвачот му покажува во сосот од домати што би се случило ако тој победише: неговиот живот ќе беше ист.

Теорија на Биг Бенг

Преносот на дипломираниот

Леонард мора да оди во своето старо средно училиште во Newу Jerseyерси за да го одржи говорот за матурантите, но неговиот лет е откажан поради лошите временски услови, па затоа тој одлучи да го стори тоа преку Skype. Во меѓувреме, Рај, Хауард и Шелдон се борат со проблемот со механиката.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!