Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 3 октомври

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 3 октомври.

Денес, 3 октомври, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Хомер и Лиза разменуваат големи зборови

Една Капрапал сака да се раздели со Сејмур Скинер и нуди пиво на оние кои се подготвени да го сторат тоа на нејзино место. Хомер многу добро ја прифаќа и завршува задачата, па затоа е замолен од разни мажи да ги прекинат врските. Во меѓувреме, Барт и Лиза одат во канцеларијата за лиценца за нивниот штанд за лимонада и наоѓаат многу долга линија затоа што службеникот прави крстозбор. Лиза ги решава во четири и четири и од тој момент станува обожавателка на загатките со крстозбор. Се одржува игра со крстозбор, каде се прават и облози на победникот. Бидејќи Лиза му признава на Хомер дека кога е на работ на среќа таа успева да и наштети на себе, Хомер се обложува на уште еден можен победник. Кога reve ја открива на својата ќерка, Лиза го осудува како татко. Но, Хомер ќе најде начин да се прости.

Месинг ракави со мијалник и динамит

Во продавницата Mapple на трговски центар пристигнува комуникација во живо на Стив Мебс, но Барт прави една од неговите шеги и го заменува аудио-филмот, велејќи го во сите бои. Тој е откриен, бега и завршува во градината на Башир, дете кое штотуку се преселило со родителите од Јордан. Барт и Башир стануваат многу добри пријатели, а кога силеџиите се забавуваат со новодојдениот затоа што тој е муслиман, Барт го брани. Бо, Карл и Лени го ставиле во главата Хомер дека Башир и неговите се терористи. Хомер ги поканува на вечера, ги третира како такви, а тројцата се навредуваат. Марџ го присилува да се извини, но Хомер слуша дијалог меѓу неговиот татко и мајка од кој толкува дека човекот сака да го разнесе трговскиот центар. Всушност, тоа е вистина, но тоа е стариот трговски центар: таткото на Башир е всушност експерт за рушење.

Теорија на Биг Бенг

Влошување на комуникацијата

На Раџ му е наложено да пронајде можен метод за НАСА да комуницира со туѓите форми на живот, и го прашува помош од Леонард, исклучувајќи ги Хауард и Шелдон за нивната авторитарна кавга. Во меѓувреме, Пени учествува во аудициите за важен филм, а откако ќе биде отфрлен, таа одлучи да продолжи да биде репрезентативна.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!