Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 29 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 29 септември.

Денес, 29 Септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Изгубен оператор

Барт е тажен затоа што нема мобилен телефон, за разлика од сите негови пријатели. Додека е на терен за голф, Денис Лери луто го фрла својот мобилен телефон, кој слетува пред нозете на Барт. Задоволен, Барт се враќа дома со својот трофеј, но кога Марџ ќе открие како го доби момчето, би сакал да му го врати на сопственикот. Денис Лери ја советува да го активира GPS чипот вграден во мобилниот телефон, така што секогаш може да знае каде е Барт. Лиза сфаќа дека родителите го следат Барт, таа му вели на својот брат, кој веднаш го става GPS чипот на птица. ја следат птицата, пристигнувајќи во Мачу Пикчу, Перу, размислувајќи да го следат Барт, но не го пронаоѓаат, тие одлучуваат да се вратат дома. Тука Барт, кој поминал неколку ноќи сам во терор, го замолува Марџ да не го остави повеќе.

Ајде и смеј се, Барт, колку штета правиш!

Лени победи на лотаријата и ги троши сите пари на добивките за да фрли незаборавна забава за нејзините пријатели. Но, забавата е уништена од една од катастрофите на Барт. Додека во бањата се жалеше дека е премногу заблуден, тој се среќава со Симон, еден од неговите двојки, син на многу богато семејство. Двете деца разменуваат улоги, а Барт се наоѓа во другата вила за соништа. Но, тој наскоро открива, по совет на г-дин Барнс, дека двајцата полубраќа сакаат да го убијат Симон за да го грабнат целото наследство. Во меѓувреме, Лиза го откри вистинскиот идентитет на Симон. Барт го предупредил дека оди во Аспн со двете полубраќа, кои сигурно ќе се обидат да го извадат. тие заминуваат во Аспен, Хомер успева да го спаси Барт и на крајот сите се враќаат во своето семејство.

Теорија на Биг Бенг

Повреда на небесен водач

Додека заминале на конференција во Беркли, Леонард и Шелдон се оддалечуваат од патот кон Скајвокер Ранч, домот на Georgeорџ Лукас. Во меѓувреме, Бернадет се обидува да се ослободи од тардиите што Хауард би сакал да ги изложи во нивниот нов дом. После горката дискусија, судбината на гломазниот предмет ќе се реши со предизвик за пинг понг.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!