Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 23 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 23 септември.

Денес, 23 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Војна на уметноста

Хомер и Марџ купуваат слика што му припаѓала на Кирк на пазарот на возвишеност Ван Хаутен. Отстранувајќи ја рамката, тие гледаат потпис и откриваат дека сликата е на познат холандски сликар. Тие го носат да процени и да одлучат да го продадат на аукција, без да кажат ништо на Ван Хаутен. Меѓутоа, овие се познати од Милхаус и започнува војна меѓу двете семејства околу сопственоста на сликарството и поделеноста на профитот. Поранешниот пламен на Кирк пристигнува на аукцијата, тврдејќи дека сликата е негова. Хомер, за дефинитивно да утврди кому му припаѓа, оди на местото каде што е купено, и тука открива дека во реалноста станува збор за лажен.

Од вас не се бара да живеете како арбитер

Во Основното училиште Спрингфилд се одржува натпревар за да открие кои се хероите на децата. Лиза во последен момент го гледа ликот за кој сака да зборува за разнесениот, па затоа е принудена да го избере Хомер како пример за коректност и морален интегритет. Видеото од неговиот говор оди на Интернет и станува вирално, а Хомер е контактиран од раководителите на Мундијалот во Бразил да суди без да се предаде на обидите за корупција. Хомер прави одлична работа, но кога ќе открие дека тоа всушност не бил првиот избор на неговата ќерка, тој прави договор со локалното подземје за да го пласира финалето. Како и да е, Лиза го натера да размислува, а наше го расипува пактот со деликвентите. Тие би сакале да го убијат, но Марџ го спасува.

Теорија на Биг Бенг

Регенерација на стрип продавницата

Додека момчињата се собрани за да го прослават повторното отворање на продавницата за стрипови, доаѓаат ужасни вести.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!