Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 21 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 21 септември.

Денес, 21 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Шпионот кој ме сакаше

За да ги провери своите вработени, Г-дин Барнс им ги дава на сите очила на Oogle, кои имаат инсталирана скриена камера што ги испраќа сликите во неговата контролна соба. Дома, Хомер му ги дава чашите на Марџ. Кога Хомер оди да го праша господинот Барнс за нов пар очила, случајно влегува во празната контролна соба и ги открива намерите на неговиот шеф. Гледајќи ги набудувачите, тој открива дека Марџ крие разни работи од него, вклучително и фактот дека секоја среда оди кај аналитичарот. После некои размислувања, Хомер претпочита да молчи и да се преправа дека не знае. Во меѓувреме, Барт мора да напише картичка за Денот на в Valentубените за Нелсон. Отпрвин, тој одбива, но, по заканите од силеџиите, тој наоѓа начин да напише картичка за Денот на в Valentубените без приврзани реченици кон неговиот непријател.

Трите дена на јастребот

За да ги собере парите позајмени од Хомер, Барт јаде се што им е понудено од училишните деца во замена за пари. Тепачите му нудат мртва жаба од лабораторијата за биологија, Барт го јаде и завршува во болницата. Зафатен од други деца, му се приближува Diggs, нешто чудно момче кое тренира јастреб и тие стануваат многу блиски пријатели. Барт влегува во Клубот на основните училишта „Смалини“ на Спрингфилд, но кога Дигс се фрла од дрво и ја скрши раката, Барт сфаќа дека неговиот пријател не е сè во глава. Тој е вратен во психијатриска болница и кога ќе се врати благодарение на денот за да учествува на натпреварот со сокол, Дигс ги ослободи сите учесници во јастребите. Потоа се враќа во болницата и Барт го продолжува пријателството со Милхаус.

Теорија на Биг Бенг

Оптимизација на вознемиреност

Шелдон не е во состојба да постигне напредок во истражувањето на темната материја и доаѓа до заклучок дека би можел да постигне подобри резултати ако бил под тензија: затоа тој одлучи да претрпи негативни стимули кои ја зголемуваат вознемиреноста, но тоа не прави ништо друго освен да го направи животот невозможно за оние околу него.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!