Заговори од Симпсонови и Теорија на големиот тресок 18 ноември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг 18 ноември.

Денес, 18 ноември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Theолтата боја

Лиза мора да напише тема за забележителен предок на нејзиното семејство, но Хомер дознава дека де не треба да се гордее. Лиза не се откажува и наоѓа дневник во таванот: тоа е од Елиза Симпсон, од 1860 година, во која пишува дека вечерта на танцот на богатиот земјопоседник, полковникот Барнс, ќе направи црн роб, Виргил, бега. Дневникот запира, но со помош на библиотекарката Лиза го наоѓа продолжението на приказната: тие го криеле Виргил во нивниот дом и потоа го спасиле. На училиште, Лиза е многу горда на своето откритие, но Милхаус има лошо изненадување за неа: го пронајде дневникот на еден од нејзините предци во кој приказната е многу различна. Хирам, таткото на Елиза, всушност, се предал и го доставил Виргил на полковникот Барнс, кој исто така ја замолкна малата Елиза. Всушност, единствениот кој ја знае вистинската приказна е дедото: кога Хирам ја изневерил Виргил, неговата сопруга Мабел, тој интервенираше и го бркаше Барнс. Потоа таа избега …

Разгледници одвнатре

Уште еднаш Барт не ја врши својата домашна задача, а наставникот Капрапал им испраќа писмо на своите родители. Марџ и Хомер го спуштија да учи, но Марџ е преместен со тоа што го видел Барт натоварен со домашни задачи, додека Хомер е потежок. Барт разбира дека може да игра на кавги на родителите за да избегне учење. Хомер и Марџ забележуваат дека парот е засегнат од овој проблем и му дозволуваат на Барт да го направи она што го сака. Во меѓувреме, Барт и Милхаус, бегајќи од Скинер, пристигнуваат во подземна галерија, каде што останува старото подземје Спрингфилд, сега во злоупотреба. Двајцата го поставија во движење и градот е потресен како од силен земјотрес. Но, Хомер и Марџ не се лути и Барт го губи вкусот на престап, па реши да го направи голем и да го користи железничкиот метро за да го уништи училиштето. Оставете писмо за да дознаете, за родителите да се налутат и тој конечно повторно може да ја доживее „хулиганската возбуда“.

Теорија на Биг Бенг

Триагулацијата на аспарагусот

Шелдон ја тера Леонард да започне со дружење со Стефани, единствената жена за која смета дека е доволно паметна за својата пријателка и живее со терор од изгледите дека двајцата можат да ја напуштат …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!