Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 31 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 31 мај.

Денес, 31 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 2 – Се движи само двапати

Корпорејшн Глобекс се обидува да ангажира нови вработени и, откако неуспешно се обидоа да го ангажираат Вејлон Смитерс, тие одлучуваат да го земат Хомер, кој мора да оди и да живее со своето семејство во Кипарис Крик, организирана заедница. Со оваа нова работа, Хомер се надева дека еден ден ќе ги поседува Далас Каубоите. Сепак, тој не сфаќа дека Хенк Шкорпија, пријателски и корисен сопственик на компанијата, е опасен терорист кој сака да го заземе целиот свет. Во меѓувреме, сепак, семејството Симпсон е многу несреќно за новиот аранжман: Марџ, бидејќи секоја задача во куќата му е доверена на робот, се досадува и започнува да пие, Лиза е алергична на разни видови растенија и Барт е вклучен во програма на закрепнување во училиште. Гледајќи ја оваа ситуација, Хомер одлучи да се врати на Спрингфилд за да ги види сите свои среќни членови на семејството и Хенк Шкорпија му се заблагодарува за неговата помош (благодарение на Хомер всушност успеа да го освои северо-источниот брег на Соединетите држави) давајќи му го тимот на Денвер Бронкос.

Сезона 8 еп 1 – Стравот го прави деведесет VII

Три приказни за Ноќта на вештерките, воведени од Хомер кој запали фенер направен со тиква што го покрива со оган:

  • Работата и јас (Работи и јас)
    Барт, Лиза и Меги слушаат чудни звуци кои доаѓаат од таванот, но Марџ и Хомер им забрануваат да одат таму. Момчињата не се покоруваат и, одејќи на таванот, го откриваат Хуго, сијамски близнак на Барт, кој се разделил од својот брат во моментот на раѓање, бил затворен таму бидејќи е потенцијално опасен бидејќи се сметал за злобен брат. По се чини дека Уго избегал од дома и откако бил повторно пронајден во таванот додека се обидувал да се врати да се соедини со неговиот брат, др. Хиберт открива дека лузната на Хуго е присутна на погрешната страна на телото, па злобниот близнак отсекогаш бил Барт, кој на тој начин е заклучен во таванот.
  • Садот на генезата (Genенски генијалец)
    За време на експериментот за научен натпревар, Лиза создава минијатурен универзум што се развива многу брзо. Барт, со една негова груба кон својата сестра, го става малиот свет создаден од Лиза во сериозна тешкотија уништувајќи неколку градови. За да се одмаздат, малите жители ја напаѓаат Барт и ја минимизираат Лиза со цел да го решат проблемот. Овде излегува дека Лиза се смета за Бог и Барт наместо тоа се смета за ѓавол, но девојчето не може да им помогне бидејќи не може да се врати во првобитната големина. Во овој момент Барт го зема експериментот на Лиза и успева да ја освои првата награда, додека Лиза е принудена да остане во својот мал свет.
  • Граѓанинот Канг (Граѓанин Канг)
    Хомер е заробен од вонземјаните Канг и Кодос за да открие каде е водачот на неговата планета. Хомер ги известува двајцата вонземјани дека изборите ќе се одржат во рок од неколку недели и затоа претседателот може да се промени, па Канг и Кодос ги киднапираат двајцата кандидати Бил Клинтон и Боб Доле со цел да ги добијат изборите и да ја освојат Земјата. Хомер се обидува да ја предупреди населението за оваа опасност, но никој не му верува и, иако на крајот тој го покажува туѓиот идентитет на двајцата кандидати на целата планета, Канг победи на изборите и успева да ги покори сите жители на Земјата.

Футурама

Сезона 4 еп 9 – Врати се во сегашноста

Сите се согласуваат дека професорот станал премногу стар и проблематичен, па го носат во бањата каде се наоѓа фонтаната на младоста. Како резултат на несреќа, сепак, целата екипа на планетата Експрес подмладува неколку години: ова ја радува Лела, која на тој начин може да ја преживее својата адолесценција (која во реалноста секогаш ја поминала во сиропиталиште) со семејството. Сепак, кога сите други се подмладуваат и понатаму по експеримент, ризикувајќи да исчезнат целосно, Леела ги води до изворот на стареење. За неа се јавува дилема: да остане тинејџерка или да ги спаси своите пријатели?

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 21 – Повторување на сè може да се случи

Шелдон сè уште е неопределен за новото поле на студии што треба да го преземе откако ја напушти теоријата на стрингот и ги нагласи своите пријатели да му помогнат во одлуката. Дури и Пени не прави ништо друго освен да се жали на тоа Б-филм во кој тој се однесува и предлага да се искористи стариот обичај на „Четврток на сè што може да се случи“ за да се обиде да ги избегне проблемите со малку здрава забава. Сепак, тројцата се среќаваат со Ејми и Бернадет, кои тајно излегле сами затоа што биле уморни кога ги слушнале двајцата кои постојано се жалат. Пени и Шелдон, вознемирени, одлучуваат да ја продолжат вечерта на своја сопствена завршница со психичка која ќе зачуди скептичен Шелдон со некои откритија. Во меѓувреме, Раџ го прашува помош од Хауард за тоа како да се подготви да гледа хорор филм со Емили без да остави лош впечаток.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!