Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 20.05

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг на 20.05.

Денес, 20-ти мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 10 – Политички несоодветна, со Хомер Симпсон

Откако се снимаше преку мобилни телефони, додека протестираше против владата, за авион кој не тргна 7 часа, Хомер реши да најде телевизиско шоу за политика, да ја осуди американската влада да не се грижи за американските граѓани. Во својата емисија, именувана како „Прашај ди Пансија“, тој им нуди на слушателите неколку информативни совети и соопштенија што ги поддржуваат целиот град. За претседателските избори, Хомер планира да гласа за демократски, но веднаш го поддржува десничарскиот пејач Тед Нугент. Хомер не е во состојба да го избираат Нуџант, по што тој ја затвора својата програма и одлучи да не се занимава со шоу и политика повеќе.

Сезона 23 еп 8 – D’oh-cial мрежа

Сфаќајќи дека повеќе не е популарна, таа реши да се дружи преку социјалните мрежи со создавање нова, така што целиот град започнува да ја користи оваа социјална мрежа, но не сè оди добро и се наоѓа себеси дека мора да се брани на суд. На крајот, тој одлучи да го затвори SpringFace и да се врати да игра на улица.

Футурама

Сезона 4 еп 11 – Значи, сите обожаватели

Во иднина, Стар Трек тој стана незаконски затоа што се стравуваше дека „патеките“, fansубители на серијата, ќе преземат преголема моќ. Фрај, сепак, сака да ги поврати снимките од серијата и, откако откри дека целиот материјал што се однесува на Стар Трек е доведен на планетата Омега 3, го води Планетата експрес таму заедно со целата екипа (и на чело на Леонард Нимој) . Откако биле на планетата, тие откриваат дека оригиналната екипа е присилена да ги повторува бесконечно различните епизоди за перверзното задоволство на Мелвар, битие на чиста енергија, како и обожавател на „Стар Трек“.

Мелвар успева да ги натера актерите да се борат против екипажот на ЕП, но неговата мајка го прекинува; секој тогаш се обидува да избега, но Мелвар ги брка во вселенскиот брод. Takeе биде потребно интервенција на Фрај, кој исто така е огромен обожавател на „Стар Трек“, за да ги исправи работите.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 14 – Непознатиот фактор на конвенцијата

Момчињата сакаат да одат во Комик-Кон, но билетите преку Интернет завршуваат веднаш и затоа не можат; додека Леонард, Хауард и Рај се обидуваат да купат билети од скалперот, со сите ризици што произлегуваат бидејќи се номинални, Шелдон се обидува да создаде своја стрип конвенција и да започне да контактира со различни starsвезди, сè додека не го пронајде Jamesејмс Ерл Онс, познат глас на Дарт Ведер и ја поминува вечерта со него. Во меѓувреме, Пени, Бернадет и Ејми, критикувајќи ги момчињата затоа што сè уште се однесуваат како деца, вршат активности за возрасни, но сфаќаат дека ова е многу здодевно и се наоѓаат себеси на завидувајќи им.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!