Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 27 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 27 мај.

Денес, 27 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 еп 20 – Шпионот што ме научи

Секко не сакаше да ја придружува Шауна, неговата вереница, да види романтичен филм и треба некој да ја придружува и кој не е закана за нејзината врска. Барт избира. Сè се одвива добро, но наскоро девојчето почнува да чувствува чувства кон неа, толку многу што ги покажува и своите гради. Хомер, во меѓувреме, сфаќа дека мора да остане фит и затоа ја купува најновата верзија на неблагодарна работа. Во епизодата има многу кратка сцена-цитат де Еден човек од тротоарот, при што Барт ги игра он Војт и Милхаус како Дастин Хофман.

Сезона 23 Еп 21 – Прекрасната агенда на Нед и Една

Граѓаните на Спрингфилд, за време на претставата што раскажува за смртта на Исус (играше Хомер), откриваат дека Нед и Една се венчале во тајност. Откако Нед ја напушти болницата каде што беше хоспитализиран (поради несреќа за време на претставата), Марг реши да организира забава за Нед и Една. Забавата не оди според планираното и завршува со борба меѓу Нед и Една за воспитување деца. На крајот тие прават мир.

Футурама

Сезона 4 Еп 1 – Туѓ живот

Storyубовната приказна помеѓу Ејми и Киф продолжува, но таа сè уште не се чувствува подготвена да живее со него. После несреќата во која се оживеале холограми и ризикуваат да ги убијат сите, се проверува здравјето на секој член на Планет Експрес и така се открива дека Киф е бремена со Леела!

Членовите на нејзиниот вид забремениле кога ќе бидат земени за рака, и нивна традиција е да се вратат на матичната планета за да се породат на истото место каде се родиле. Ејми, бидејќи таа не е мајка затоа што Киф ја допре Лелеа, не сака на почетокот да присуствува на раѓањето, но потоа се предомислува и одлучува да и се придружи на нејзината сакана.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 19 – Соединување на неизвесноста

Рај ја запознава Емили во кафетерија, девојката што ја запознал на Интернет, која немала храброст да контактира; по краткиот разговор, девојчето се согласува да излезе со него, но, додека Индиецот зборува за тоа со нејзините пријатели, таа е контактирана од Луси, нејзината стара девојка и не е решена што да прави. Во меѓувреме, Пени, по последната аудиција тргна наопаку, е неопределен дали треба да се согласи да го снима продолжениетоСериски мајмун и така, со Леонард, тие го советуваат Вил Витрон за совет, кој им признава дека во својата кариера, по брилијантниот старт, бил принуден да шутира многу лоши работи. Во меѓувреме, Шелдон е неопределен дали да го купи PlayStation 4 или Xbox One и ја вклучува Ејми во овој многу важен и тежок избор за него.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!