Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 19 мај.

Денес, 19 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 еп 7 – Човекот во сини панталони

Откако топло ја пречека својата забава и ја забавува многу, г-дин Барнс го ангажира Хомер како менаџер на продажба. Од тој момент се менува животот на Хомер, работи многу, доцна доаѓа дома, ги запоставува семејството и пријателите и наместо да пие пиво, секој ден пие Мартини. Неговата нова работа го стрес многу, сè додека еден ден г-дин Барнс повторно не му ја даде старата работа. За време на епизодата има цитати од телевизиската серија „Луди мажи“.

Сезона 23 еп 8 – Десет проценти решение

Откако Крусти е отпуштен од работа, затоа што јавноста повеќе не се грижи за него, Симпсонови одлучуваат да му дозволат да најде работа, од стар познаник на неговата и почнува да работи во шоу за возрасни. Но, нејзиниот асистент е мамка во неа.

Футурама

Сезона 3 еп 22 – Предизвикајте го шпоретот

Бендер сака да стане готвач, но без пупки за вкус тој не може да создаде храна за јадење, а неговите пријатели и неговиот инспиратор, нептунскиот готвач Елзар, го отфрлаат. Бендер бега од Планетата Експрес и се придружува на некои вселенски скитници, меѓу кои го наоѓа и големиот готвач кој падна во мизерија Хелмут Аспараго.

Хелмут станува Бендер господар на готвење и, на крајот на исцрпувачки тренинг, му дава вијала која содржи мистериозна состојка која му дава исклучителен вкус на секоја храна. Зајакнат со обука и тајна материја, Бендер се чувствува подготвен да го оспори Елзар за време на ТВ-преносот Ironелезен готвач.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 13 – Професионална рекалибрација

Пени го уверува Леонард велејќи му дека нивната врска е сеуште солидна и дека тој ја направил вистинската работа одбивајќи да се ожени со неа, тој исто така одлучува да направи многу важен избор, односно да ја напушти својата работа како келнерка во фабриката „Cheesecake“, верувајќи дека безбедноста на работното место стабилна никогаш нема да give го даде потребниот удар да се посвети на сто проценти на нејзината актерска кариера. Шелдон, принудена да ги поминува празниците, троши време да helping помага на Пени за работите што треба да ги направи за нејзиниот нов живот. Во меѓувреме, Леонард, кој вели дека целосно ја поддржува, воопшто не верува дека го направил вистинскиот избор со откажување и од оваа причина тие се борат, но на крајот признава дека го прави тоа затоа што се плашел да преземе таков избор и се восхитува на неговата храброст. Во меѓувреме, Бернадет, откако случајно уништи цртан филм на нејзиниот сопруг, оди во Стјуарт за да се обиде да ја поправи својата грешка; Сепак, Стјуарт го нема тој регистар и му помага со тоа што го носи во конкурентска стрип полна со луѓе, за разлика од неговиот. Во меѓувреме, Хауард и Рај, ќе ја поканат Ејми, која е сама поради присилните празници на Шелдон, на ручек, сфаќаат дека нивниот колега од геолози Берт често оди кај неа затоа што е за loveубен и тие тоа му укажуваат на девојката, која не таа беше свесна за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!