Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 26 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 26 мај.

Денес, 26 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 18 – Внимателно мојот измамник Барт

Секко не сакаше да ја придружува Шауна, неговата вереница, да види романтичен филм и треба некој да ја придружува и кој не е закана за нејзината врска. Барт избира. Сè се одвива добро, но наскоро девојчето почнува да чувствува чувства кон неа, толку многу што ги покажува и своите гради. Хомер, во меѓувреме, сфаќа дека мора да остане фит и затоа ја купува најновата верзија на неблагодарна работа. Во епизодата има многу кратка сцена-цитат де Еден човек од тротоарот, при што Барт ги игра он Војт и Милхаус како Дастин Хофман.

Сезона 23 еп 19 – Нешто премногу смешно што Барт никогаш повеќе нема да го стори

Барт е уморен од секојдневната рутина на неговиот живот, па откако виде реклама на телевизија, го убедува семејството да помине една недела на одмор на голем брод за крстарење. Воодушевувачки за многуте активности што се достапни на бродот, сите членови на семејството се посветуваат на она што го претпочитаат, среќни што за прв пат во животот поминуваат беспрекорен одмор. Сепак, наскоро, Барт сфаќа дека оваа среќа ситуација е предодредена да заврши за неколку дена и дека целото семејство ќе мора да се врати во животот како и обично. Убеден дека повеќе не може да помине празник вака во иднина, Барт се обидува да го продолжи времетраењето на крстарењето со тоа што ќе ги искористи средствата на комуникација на бродот и да ги искористи екипите и патниците да веруваат дека на копното се шири страшен вирус. После неколку дена принуден престој на отворено море, бродот и патниците се исцрпени и Барт е принуден да им открие на сите што направил. Така, Симпсонови се соблечени од бродот и напуштени на Антарктикот.

Футурама

Сезона 4 еп 5 – Вкус на слободата

На Земјата го славиме Денот на слободата, во кој секој го прави она што го сака. Екипажот на планетата Експрес патува во Вашингтон за да слави, а Зоидберг го искористи тоа да го јаде знамето на Земјата во присуство на претседателот Никсон. Зојберг е осуден на смрт за презир, но за да избегне казна се засолнил во амбасадата на својата матична планета Декапод 10. Во меѓувреме, се слави процес што Зоидберг ја губи: Декаподијаните на тој начин одлучуваат да објават војна на Земјата за да го спречат нивниот соученик убиени и тие ќе можат да ја робуваат Земјата за да ги направат земјоповите да го ценат вистинското значење на слободата. Oidе зависи од Зоидберг да ја постави ситуацијата исправна.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 18 – Набудување на мајката

Назад од НАСА, Хауард и Шелдон решија да ја посетат мајката на последната, која ја изненадува додека копира со друг маж; мајка и син потоа се караат затоа што Шелдон верува дека мајката ги обесчестувала моралните вредности што секогаш се обидувала да ги поучува. Хауард тогаш му кажува дека во минатото тој уништил врска што ја имала неговата мајка со друг маж и го поканува Шелдон да не ја прави истата грешка, што го натера да разбере дека неговата мајка има право да го живее својот живот во целост. Така, Шелдон и неговата мајка разговараат и момчето одлучува, на свој начин, да го прифати тоа. Во меѓувреме Пени, Ејми, Рај, Бернадет и Леонард вечераа во станот на последниот, а Индиецот организира вечера со криминал со Стјуарт како жртва. За време на вечерата, Леонард и Пени расправаат за тоа што би се случило доколку двајцата тоа го направат до врвот на нивните кариери, што можеби ќе предизвика да тргнат по различни патеки и да им ја оштетат врската, но Стјуарт им кажува на двајцата дека тие се најубавиот пар што тој досега го видел затоа што секој од нив го прави другиот подобар и сигурно е дека за дваесет години тие сепак ќе бидат заедно. Леонард потоа предлага договор според кој, дваесет години после тоа, сите ќе се соберат за една од вообичаените вечери пред неговата зграда, но само Стјуарт, во иднина, ќе се претстави на состанокот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!