Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 25 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 25 мај.

Денес, 25 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 16 – Како ја запознав мајка ти

Хомер е единствениот што се оддалечил откако ги украл предметите на нуклеарната централа, па дури и се наградува со еднонеделен одмор, предизвикувајќи го презирот на неговите колеги кон него. Одлучува да ги помине своите одмори одејќи на риболов со Барт. Од следното утро Хомер започнува да го навлажнува креветот, па да ги реши неговите проблеми со инконтиненција Марџ бара помош од професорот Фринк, кој реши да ги подложи на хипноза, стил Почеток. Кога влегуваат во нејзините соништа, благодарение на помошта на мајката на Хомер, тие ја откриваат причината за нејзината инконтиненција. Последната сцена иронично го спомнува двосмислениот и контроверзен крај на Почеток.

Сезона 23 еп 17 – Роботите

Во нуклеарната централа Спрингфилд, сите вработени се подложени на лекарски преглед во кој се проверува позитивноста на употребата на алкохол и лекови. Резултатите од тестот го поттикнуваат г-дин Барнс да ги отпушти сите вработени и да ги замени со најсовремени роботски вработени. Сепак, според советите на Смитхерс, Брнс одлучи да задржи само еден човечки вработен да ги надгледува роботите и да дејствува како жртвен јарец во случај на несреќи. Хомер е избран за оваа задача и започнува да работи заедно со роботите, кои систематски го игнорираат и ја извршуваат својата задача без воопшто да бидат расеан. Немајќи со кого да разговара и да се забавува, Хомер завршува досадно и осамено. Откако случајно скрши еден од роботите, Хомер открива дека може да се репрограмираат за да станат дружеубиви и пријателски расположени. Човекот започнува да се придружува со автоматите, но кога ќе го спречат да пие алкохол за да го заштити своето здравје, тој одлучи да го отстрани колото што бара од нив да ги штити луѓето со прилично драстични методи (преку, како што тој го дефинира) Хомер, роботимија). Како резултат, роботите стануваат лоши и започнуваат да го бркаат Хомер во обид да го убијат. Човекот се засолни во вилата на господинот Барнс каде, по драматично бегство, сите роботи завршија уништени благодарение на интервенцијата на некои жители на Спрингфилд и вработените во нуклеарната централа сега невработени. Во знак на признание дека му го спаси животот, Брнс потоа одлучи да им ја врати работата на сите свои стари работници.

Футурама

Сезона 3 Еп 12 – Татковци и деца

Двајт, синот на Хермес и Куберт, 12-годишниот клон на професорот, формираат своја компанија за испорака на интергалактика и почнуваат да му конкурираат на Планет Експрес: тие се толку добри што можат да го купат и да ги поминат Фрај, Бендер и Леела под нивните контрола. Како и да е, на крајот, сепак ќе им требаат родители да излезат од неволја.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 17 – Турбуленцијата на пријателството

За време на вечерата во куќата на Шелдон и Леонард, таа се расправа со Пени затоа што открива дека и се понудила дел во продолжението на независен филм во кој учествувала во минатото со снимање топлес сцени (Сериски мајмун) и кој одби затоа што не беше до тоа. Но, кога автомобилот на Пени се распаѓа и таа не може да си дозволи да го поправи, таа разбира дека needs треба пари и го преиспитува изборот да учествува во филмот, но открива дека делот сега е прераспореден. Преземена од очајот, таа одлучи да се врати на работа во Фабриката за чизкејк, но Леонард ја изненадува со тоа што for подари нов автомобил на сите, така што барем не мора да се врати да биде келнерка и да ја продолжи актерската кариера. Во меѓувреме, Бернадет го убедува нејзиниот сопруг да ја подобри врската со Шелдон, па Хауард го поканува да дојде со него во центарот на НАСА за конференција на која е поканет. За време на летот за НАСА, авионот доживува турбуленција што е надмината, но во меѓувреме Хауард и Шелдон се зајакнале едни со други и последниот му открива на својот пријател колку му значи пријателството. Во меѓувреме, Раџ бара од Ејми да одговори на жена по име Емили, која го контактирала на веб-страница за датира. Ова предизвикува девојката да мисли дека е премногу пасивна, но разговарајќи со Ејми сфаќа дека има многу заедничко со неа и двајцата дури излегуваат заедно. Реакцијата на Рај кога ќе ги достигне во бар, сепак, го уништува и можниот иден датум со Емили и пријателството на девојчето со Ејми.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!