Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 18 мај.

Денес, 18 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 5 – Кога сопругата е во кујната

Откако Хомер ги соблекува Барт и Лиза од земја со тоа што ги однесе на саемот за видео игри, Марџ се чувствува запоставено од момчињата и реши да ги забавува со тоа што ќе ги одведе на саемот за X-Games. Настанот, сепак, се покажа како саем организиран од црквата Спрингфилд и ова само го зголемува разочарувањето на момчињата против него. Додека се враќаат дома, автомобилот се распаѓа во близина на ресторанот во Етиопија. Заинтригирани, Барт и Лиза го убедуваат Марге да влезе и да вкуси етничка храна во друштво на други кулинарски критичари во градот. Со оглед на позитивното искуство, тројцата одлучуваат да отворат веб-страница за рафинирани непцеси во кои ќе ги објават своите прегледи за ресторани и странска храна. Хомер, чувствувајќи се занемарен, се обидува да ги придобие момчињата нудејќи им билети во новиот тематски парк на Скречи и Фичето за следната сабота. Марџ, Барт и Лиза, сепак, веќе имаат покана за вечер од готвачот на најексклузивниот ресторан во градот (познатиот „молекуларен“ готвач Феран Адриа), кој ќе биде домаќин на нив и други критичари да ги презентираат неговите нови и екстравагантни јадења . Сожалување, Марџ реши да го донесе Хомер на вечера, но во текот на ноќта, кошмар ја прави страв дека нејзиниот сопруг може да заврши да ја украде кариерата и момчињата. Значи, тој одлучи да му укаже на човекот адреса различна од онаа на ресторанот каде ќе се одржи вечерта. Така, Хомер оди на погрешно место, што се покажа како прибежиште на дилер на дрога кој му нуди некои лекови без негово знаење. Сепак, пред да може да ги докаже Хомер, полицијата нагло интервенира, предизвикувајќи престрелка со клиентите на дилерот за дрога. Вториот го зема Хомер како заложник, но навременото пристигнување на Марџ предизвикува насилникот да биде фатен и уапсен.

Сезона 23 Еп 6 – Ударот на книгата

Лиза лично се среќава со писателката на нејзините омилени романтични фантазии, но открива дека во реалноста таа не е вистинската авторка на книгата, туку модел која едноставно го позајмува лицето на насловната страница. Восхитена кога откри дека лицето во кое се восхитува е измамник, Лиза одлучи да започне да пишува свој роман. Во меѓувреме, Хомер се надева дека ќе заработи пари лесно со тоа што ќе напише книга во соработка со Барт, директорот, Скинер, Бо, Пети, професор Фринк и Нил Гајман. За разлика од Лиза, групата успева во настојувањето, но издавачот одбива да ја објави својата книга затоа што тие немаат фиктивен автор на кого да му го припишат авторството на делото. Тогаш Хомер бара од Лиза да го позајми своето име за објавување, а девојката, за да го види лицето на насловната книга, го прифаќа предлогот. Хомер и другите успеваат да заработат голема проверка, но кога ќе биде објавена првата копија од романот, откриваат дека издавачот целосно ги искривил заговор и ликовите без нивно знаење. Значи, ставете ја настрана желбата да се збогатат, Хомер, Барт, Скинер, Бо, Пети и проф. Фринк реши да се одмазди со издавачот со тоа што тајно ќе ја замени изменетата копија на книгата со оригиналот пред да биде објавена. Благодарение на помошта на Лиза, планот е успешен и сите се среќни што успеаја да објават успешен роман, дури и ако на крајот Нил Гајман успеа да се акредитира како автор наместо Лиза. Целата епизода ја споменува сагата на трилогијата Океан (Ocean’s Eleven – Ја играат вашата игра, Океанот Дванаесет, Тринаесет океан) и за општата структура на приказната и за саундтракот и за некои сцени како што е последната.

Футурама

Сезона 3 еп 16 – А многу посебна Леела

Лела станува бернезбол на theујорк Метс и смета дека толпата ја бодри, затоа што таа стана првиот професионален играч на тој спорт. Во реалноста, нејзиниот успех се должи само на фактот дека таа е целосно неспособна играчка и јавноста оди да ја гледа само да се смее.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 12 – Појаснување на двоумење

Пени е воодушевена што ќе се појави во една епизода од серијата NCIS, но кога открива дека делот каде што се појавил е избришан, тој паѓа во состојба на разочарување што се обидува да го помине со пиење; гледајќи наназад во нејзината кариера уште од преселбата, таа доаѓа до заклучок дека не постигнала ништо, но Леонард истакнува дека секогаш го има. Во тој момент девојчето го прави предлогот за брак, но тој разбира дека неговата декларација најмногу ја поддржуваат алкохолот и очајот и затоа се обидува да ја одврати. Во тој момент, сепак, Пени, разочаран, се враќа во нејзиниот стан. Во меѓувреме, Шелдон се обидува да ја искористи науката за да го заостри чувството за хумор откако му беше кажано дека не е забавно. Во меѓувреме, Рај и Стјуарт, за да ја надминат срамежливоста, одат во трговскиот центар да вежбаат да зборуваат со луѓе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!