Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 24 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 24 мај.

Денес, 24 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 14 – Конечно заминуваат

Граѓаните на Спрингфилд, уморни од издржувањето на Симпсонови за штетата што ја предизвикале во минатото, се согласуваат да ги протераат од градот. Дезориентирани и далеку од дома, Симпсонови остануваат во град без име и без закон каде што луѓето отстранети од општеството наоѓаат прибежиште. Семејството е среќно што е на вакво место, бидејќи е можно да се направи се што е спротивно на законот, без страв од последиците. Како и да е, Марџ, многу и недостасува на Спрингфилд и Хомер, за да ја израдува, одлучува тајно да се искористи со неа во градот. Пристигнувајќи во нивниот стар дом, сега напуштени, влегуваат во спалната соба и имаат секс. За жал, двајцата се откриени и од насилниците (кои влегле во куќата за да сокријат некои украдени предмети) и од комесарот Винчестер, кој претходно измамил користејќи маскирања. Марџ и Хомер повторно се бркаа од Спрингфилд, но другите граѓани, чувствувајќи го своето отсуство и гледајќи дека во беззаконскиот град е можно да се стори нешто, реши да го напушти Спрингфилд за возврат за да се врати да живеат заедно.

Сезона 23 Еп 15 – Бегство од пазарот на авиони

Во Спрингфилд се отвора нов супермаркет кој наскоро ја уништува кариерата на Апу. Во меѓувреме, Хомер го организира роденденот на Марџ и одлучува да и ’даде нов хеликоптер автоматски снимен од добро познатиот телевизиски готвач Паула Пол, кој исто така се согласи да ја повика Марџ за време на своето ТВ шоу за да ги посака во живо најдобрите желби. Наместо тоа, Барт gives дава на мајката зајак кој, кивајќи се на телефонскиот кабел, го спречува Марџ да го прими повикот за изненадување. Налутен од неуспехот на неговиот роденденски подарок, Хомер го казнува Барт со тоа што го заклучил во кафезот на зајакот. Уморен од страдање од постојани укорувања од татко му, момчето реши да се одмазди со графитирајќи ги сите wallsидови на градот со матрици на кои се отсликува лицето на Хомер и написот „Доп“. Неочекувано, овој импулсивен гест го претвора Барт во вистински уметник со графити. Така, откако ќе добие одобрение од ценети таленти како Шепард Фаири, Рон Англиски, Кени Шарф и Роби Конал, Барт станува популарен до тој степен што ја гледа изложбата поставена со неговите дела. Полицијата, сепак, наскоро ја стави на патеката мистериозниот уличен уметник со намера да ја запре неговата контроверзна уметност …

Футурама

Сезона 4 еп 7 – Куче срце

Фрај оди да ја посети реконструкцијата на пицерија од дваесеттиот век и таму ги наоѓа фосилизираните остатоци од своето куче Сејмур: така тој реши да побара од професорот да го врати кучето во живот со ДНК траги, но Бендер не се согласува, со оглед на тоа тој се плаши да ја изгуби работата како најдобар пријател на Фрај и го фрла фосилното куче во лавата. Конечно Бендер е убеден да го врати фосилот, но овој пат е самиот Фрај кој сака да го запре експериментот: откако откри дека кучето живеел уште 12 години по неговата хибернација, тој повеќе не сака да го врати во живот, затоа што е убеден дека тој да се заборави за него. Ретроспективата во финалето, сепак, покажува како Сејмур го чекал Фрај пред пицеријата каде што работел 12 години до неговата смрт со единствените разлики во местото и времето на чекање (приказна инспирирана од приказната за јапонското куче Хачиќ).

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 16 – Поларизацијата на табелата

Групата, како и обично, се наоѓа на вечера во куќата на Шелдон и Леонард меѓу троседот и столчињата и кога Пени е принуден да јаде седи на земја, што е секогаш место на Раџ, се раѓа заедничката желба да се трпезариска маса. секој може да седи и да јаде, до разочарување на индиското момче бидејќи оваа потреба никогаш не излезе кога тој беше тој што седеше на подот. Очигледно на Шелдон не му се допаѓа оваа промена и дискусијата завршува и со двајцата цимери и нивните девојки; сепак на крајот, гледајќи ги Шелдон и Ејми сами на софата, сè се враќа како порано. Во меѓувреме, НАСА го повикува Хауард да предложи да се врати во вселенската станица за да го санира својот телескоп и тој прифаќа, на изненадување на Бернадет и Рај кои се сеќаваат колку е тешко целото искуство за него.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!