Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 10 мај.

Денес, 10 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 19 еп 13 – Дебартираниот

Дони е нов ученик од основното училиште Спрингфилд, исфрлен од претходното училиште, кој наскоро се спријателува со Барт и се придружува на неговата банда, формирана од Милхаус и Нелсон. Но, Дони е шпион инфилтриран од Скинер и Надзорникот Калмерс со цел да го извади Барт од училиште. Кога градинарот Вили го предупредува Барт дека има крт во неговата група, тој се сомнева во Милхаус. Епизодата е јасна пародија на филмот Одделените – Добрите и лошите.

Футурама

Сезона 4 Еп 3 – Loveубов и светка

Апартманот „Планет експрес“ е надграден, а на него се додава и женски глас, со кој се в inубува Бендер. Почнува loveубовна приказна меѓу двајцата, која сепак завршува лошо кога вселенското летало открива дека Бендер не е верен: презаситен од болка, шатлот одлучи да „изврши самоубиство“ фрлајќи се себеси во квазар. Фрај и Леела ќе треба да влезат во контролниот центар на бродот и да ја де-програмираат за да го спасат целиот екипаж.
Во меѓувреме, проф. Фарнсворт победи договор со Романтиорп, производител на гаџети вклучувајќи срца со loveубовни пораки кои ќе ви бидат при рака за да спречат уште една инвазија на Земјата од страна на Омикронците, но Омикронците ги отфрлаат срцата во одвратност, што ќе го задржи Планетата експрес каде Фрај ќе ги бара срцата за phraseубовна фраза за да ја освои Леела.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 6 – Резонанца на романса

Хауард, на годишнината од неговиот прв датум со Бернадет, wrote напиша песна и ја вклучи целата група да ја отпее. Оваа многу романтична работа е почетната точка со која Леонард points истакнува на својата девојка дека тој никогаш не направил романтични гестови и затоа Пени се залага за наоѓање на еден. Во меѓувреме, Шелдон прави револуционерно откритие за светот на науката, само да сфати дека тој успеал со чиста шанса, бидејќи ги прочитал податоците што му биле потребни.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!