Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 мај

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 23 мај.

Денес, 23 мај, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 23 Еп 12 – Тагови од партали до богати

Боу се чувствува осамен и смета дека неговата партал го чисти шанкот за штанд како негов најдобар пријател. Кога Боу заминува, парталот се оживува и почнува да ја раскажува неверојатната приказна за неговиот живот: од кога се создаде како скапоцено таписерија во средниот век, до тоа како стана парталот што Бое го нашол како дете. Гледајќи колку шанкер е врзан за неговата партал, Марџ реши да го измие и пегла. Бое тогаш сфаќа дека има вистински пријатели (Симпсонови) и одлучува да го фрли парталот. Вториот е пронајден од малиот помошник на Дедо Мраз и со тоа започнува нова фаза во неговата долга историја.

Сезона 23 Еп 13 – Theерката сепак стои

За време на забавата за Денот на вineубените, Марџ и Лиза поминуваат извесно време заедно и одат во ресторан каде Лиза се среќава со романтично и интелектуално момче по име Ник. Лиса се за inубува во него на прв поглед, но Марџ, во обид да ја заштити својата ќерка, се обидува на секој можен начин да не ја запознава повторно со момчето. Лиза тогаш има тајна врска со Ник, но на крајот открива дека момчето не е авантуристички и шармантен интелектуалец кој сака да ве натера да верувате дека сте. Во меѓувреме, Барт и Милхаус тајно гледаат телевизиско шоу, пародија на MythBusters, во кои презентерите се обидуваат да распрснат некои популарни митови и вообичаени места на спектакуларен начин. Инспирирани од шоуто, двајцата почнуваат да ги негираат различните легенди за основното училиште Спрингфилд што кружат меѓу децата едно по друго …

Футурама

Сезона 4 еп 8 – Злоупотреби на топлина

Во Кјото се одржува конференција за проблемот со глобалното затоплување, со која претседава шефот на Ал Гор, на која учествуваат сите научници од светот. Во одреден момент излегува дека професорот Фарнсворт е еден од главните виновници на оваа состојба: години пред тоа, кога сè уште работеше за Мама, тој создал прототип робот чиишто емисии биле штетни за животната средина; сите денешни роботи потоа потекнуваа од тој робот.

Професорот. Вернстром тогаш предлага да се уништи секој робот на лицето на Земјата и да го сторат тоа укажуваат на забава на островите Галапагос отворена за сите роботи, што е всушност изговор за нивно уништување. Сепак, на крајот, емисијата на роботи ќе го спаси светот.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 7 еп 15 – Манипулацијата со локомотивата

Ејми сака романтична вечер за Денот на вineубените со Шелдон, која очигледно не сака да знае, и да ја натера да го прифати, таа организира, во два пара со Хауард и Бернадет, викенд во кревет и појадок и вечера во вагон на обновен воз. Вечерта започнува добро, но кога некој што знае повеќе за возови отколку што Шелдон навлегува во нивните говори, тој веќе не ја пресметува Ејми и ја поминува вечерта со новата средба. Како и да е, Ејми ќе му укаже на отсуството на Шелдон, а последната ќе ја бакне на усните, почнувајќи да ја развива нивната врска исто така на физичко ниво. Во меѓувреме, Леонард и Пени, кои решија да поминат тивка вечер дома, се согласуваат да се грижат за кучето на Раџ, цимет, кој сака да го помине Денот на в Valentубените работејќи; двајцата, сепак, се расејуваат и кучето јаде кутија чоколади, па Леонард и Пени завршуваат да ја поминат вечерта на ветеринар со Раџ, бесен со нив затоа што го труеле неговиот сакан yоршир.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!