Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 6 јуни

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Футурама и Теорија на Биг Бенг 6 јуни.

Денес, 6 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 8 еп 12 – Планината на лудилото

После неуспешната симулација на евакуацијата на постројката, г-дин Барнс организира планинско повлекување на своите вработени за зајакнување на нивната тимска работа. Вработените, поделени по парови, ќе мора да стигнат до кабината над планината, а парот што пристигнува последен ќе биде отпуштен од работа. Самиот Брнс, поврзан со Хомер, пристигнува прво во кабината со мамење, но тоа е потопен од лавина поради нивната гласна забава. Во изолираната кабина, Брнс и Хомер почнуваат да покажуваат знаци на нерамнотежа и диво се борат едни со други. За време на тепачката, тие удриле во цилиндар на пропан, кој експлодира, го прави целиот кабински поздрав од снегот како ракета и, благодарение на оваа великодушна интервенција, тие успеваат да се спасат.

Сезона 8 еп 15 – Фобија на Хомер

Симпсонови се обидуваат да продадат некои семејни предмети во локална продавница и на крајот да станат пријатели со Johnон, управител на продавницата. Хомер се чини дека е многу среќен со новиот пријател сè додека не открие дека е геј, и повторно одбива да се дружи со него. Марџ и децата продолжуваат да се дружат со Johnон, а Хомер почнува да се грижи за влијанието на Johnон врз Барт. Со цел момчето да ја тврди својата машкост, Бо и Барни го убедуваат да го однесе на ловско патување. Ловот, сепак, зазема опасен момент, кога групата е нападната од група лути ирваси. Johnон интервенира да го спаси Хомер и другите и на крајот Хомер ќе се чувствува како да му се извинува на човекот.

Футурама

Сезона 4 еп 16 – Триста сметки

Кога главата на Никсон нареди да им се дадат 300 американски долари на сите земјопоседници, секој член на Планет Експрес одлучува како да ги потроши: Фрај сака да пие 100 кафиња, Лела оди да најде кит, професорот прави лек за подмладување, Бендер купува алатки со кој ќе го украде најскапиот цигар на светот, Ејми добива вокална тетоважа, Киф купува часовник за Ејми, Хермес купува чизми со потпорници кои и ги дава на својот син. Конечно, Ејми го завршува часовникот во стомакот на кит, а Киф е уапсен за обид да го поврати, тогаш секој се наоѓа на забава само за богатите; Хермес одеднаш пукна поради чизмите надвор од контрола и го удира Бендер кој ја испушта цигарата и запалува оган: се чини дека е изгубено, но Фрај, кој достигна состојба на презаситеност заради вишокот на кофеин, успева да ги спаси сите.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 Еп 1 – Пилот

После неуспешната посета на генот семе за банка, Леонард и Шелдон се враќаат дома и го запознаваат Пени, нивниот нов сосед, кој се пресели на другата страна на слетувањето. Леонард веднаш се интересира за неа, додека Шелдон смета дека неговиот пријател го брка сонот што никогаш нема да може да го исполни. Подоцна Леонард го поканува Пени во неговиот стан (споделен со Шелдон), каде ги запознава нивните пријатели Хауард, аспиран плејбој кој сè уште живее со својата мајка и Рај, толку срамежлив што не може да зборува со жени. Леонард е толку воодушевена со Пени што, откако let дозволила да го искористи тушот, се согласува да оди да ја добие телевизорот од нејзиното поранешно момче Курт. Сепак, физичката супериорност на Курт доминира во комбинираниот интелигенција 360 на Леонард и Шелдон, кои се враќаат празни и без панталони. Чувствувајќи се лошо за нив, Пени нуди да ги одведе децата на вечера, во што е почетокот на ново пријателство.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!